Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Wybrane NOWOŚCI książkowe

Pisarz na Nowy Rok

 

Katarzyna Bonda - Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej.

W 2008 roku wydała "Polskie morderczynie" oraz "Zbrodnię niedoskonałą" napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. W 2010 roku wydała kolejną powieść kryminalną o policyjnym profilerze - "Tylko martwi nie kłamią". Z_wykształcenia jest dziennikarką - pracowała m.in. w "Super Expressie", "Newsweeku", "Wprost", a obecnie współpracuje jako freelancer z wieloma tytułami prasowymi.

 

Źródło: lubimyczytac.pl

 

Powieści:

 • Sprawa Niny Frank (2007)
 • Polskie morderczynie (2008)
 • Zbrodnia niedoskonała (2008)
 • Tylko martwi nie kłamią (2010)
 • Dziewiąta runa (2011), zmienione wydanie Sprawy Niny Frank
 • Florystka (2012)
 • Cztery żywioły Saszy Załuskiej(tetralogia kryminalna)
  • Pochłaniacz (2014)
  • Okularnik (2015)
  • Lampiony (28.09.2016)
  • Czerwony pająk (w przygotowaniu)
 • Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania (2015)

 

 

Z a p r a s z a m y   d o   b i b l i o t e k i

  

 


Pisarz na listopad... i pod choinkę

 

Dan Brown - Amerykański pisarz, autor powieści sensacyjnych.

Jest absolwentem Phillips Exeter Academy, ekskluzywnej szkoły średniej z internatem, gdzie jego ojciec był nauczycielem matematyki, potem ukończył Amherst College (1986). Zanim rozpoczął karierę pisarską, zajmował się muzyką, wydał dwa nagrania, jednak nie okazały się one sukcesem. […] Nakłady powieści Browna sięgają łącznie kilkudziesięciu milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbogatszych współczesnych pisarzy. […] Książki Browna budzą swoją zawartością liczne kontrowersje i stają się zjawiskiem społecznym.[...] Krytycy i uczeni zarzucają mu wiele błędów z zakresu historii, teologii i historii sztuki. Gwałtowne zainteresowanie książką stało się nawet źródłem osobliwej i dochodowej formy turystyki – oprowadzania turystów po miejscach w Paryżu wiążących się z fabułą książki. […]

Źrodło: lubimyczytac.pl

 

Powieści:

 

 

 

Ostatnia powieść Dana Browna trafiła niedawno na kinowe ekrany, dlatego zamiast recenzji książki prezentujemy zwiastun filmu „Inferno”: https://www.youtube.com/Inferno

 


POLECAMY

Zanim sięgniesz po książkę autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego, koniecznie zapoznaj się z filmową recenzją „Uwikłania” i „Ziarna prawdy”.Inne tytuły tego autora znajdziesz na półkach naszej biblioteki.

  źródło: 
https://giphy.com

  


PISARZ NA PAŹDZIERNIK

 


ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI

   Zygmunt Miłoszewski (ur. 8 maja 1976 r. w Warszawie) – pisarz polski. Od połowy lat 90. pracuje jako dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, gdzie specjalizował się w relacjonowaniu procesów sądowych, przez kilka lat był stałym felietonistą „Metropolu”, od roku 2003 związał się z „Newsweekiem”. Debiutował w 2005 roku powieścią utrzymaną w konwencji horroru „Domofon”, po której krytycy nazwali go „polskim Stephenem Kingiem”. Niemiecki i holenderski przekład przygotowywane są na drugą połowę 2007 roku. Trwają też prace nad ekranizacją książki przez Juliusza Machulskiego. W 2006 roku wydał baśń przygodową dla dzieci „Góry Żmijowe”. Jego druga powieść „Uwikłanie” ukazała się w 2007 roku. Miłoszewski porzucił tu horrorowy sztafaż, tworząc pełnokrwistą powieść kryminalną z bogato odmalowanym współczesnym tłem obyczajowym i błyskotliwie poprowadzoną intrygą.

 

Powieści:

  1. Domofon (2005)
  2. Góry Żmijowe (2006)
  3. Trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim:
        - Uwikłanie (2007)
        - Ziarno prawdy (2011)
        - Gniew (2014)
  4. Bezcenny (2013)

 

Źródło: lubimyczytac.pl

 


 

PISARZ NA WRZESIEŃ


STEPHEN KING

Napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi:

   - "Miasteczko Salem",
   - "Misery",
   - "Dallas ’63",
   - "Lśnienie",
   - "Doktor Sen".

Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30_języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300_milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą_King.

Źródło: lubimyczytac.pl

 

 


Polecamy

 Jeśli jeszcze nie czytaliście książek Stephena Kinga – mistrza horroru – obejrzyj recenzję „Lśnienia” i „Przebudzenia”.

Inne tytuły tego autora znajdziesz na półkach naszej biblioteki.

 


(Nie)warto czytać?

 Zobacz ciekawy spot reklamujący Światowy Dzień Książki.

 


 

 

Źródło: giphy.com