Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Coś się kończy, coś się zaczyna…

   26 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Dyrektor szkoły, pani Aneta Jekiełek, po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazała nagrody i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, sporcie jak i zajęciach pozaszkolnych.

   Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki.

"Ten dzień to początek waszego dorosłego życia. Życia, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale bywa również trudne, wymagające podejmowania ważnych decyzji. Życzę wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie wasze plany i marzenia zrealizowały się." - przyłączając się do życzeń pani Dyrektor życzymy powodzenia na maturze !

 

Konkurs artystyczny pt. „Kopernik – Twoja przyszłość”

   Zakończyła się kolejna edycja corocznego konkursu artystycznego, którego celem jest zareklamowanie naszej szkoły młodszym kolegom z gimnazjów.  Uczniowie PZ nr10  wykonali prace, które mogły przybrać  różną formę artystyczną – od plakatu, graffiti, kartki okolicznościowej aż po komiks czy grafikę komputerową. Humorystyczny sposób prezentacji  zawodów oraz kierunków kształcenia proponowanych przez naszą szkołę w powiązaniu z jej patronem, Mikołajem Kopernikiem jest  atrakcyjnym sposobem na przybliżenie uczniom gimnazjów specyfiki szkoły oraz aktualnej oferty edukacyjnej.  Prace należało złożyć do 21 kwietnia 2017 r.  Jury w składzie: p. Iwona Piecha, p. Urszula Kudłacik, p. Ewa Króliczek wyłoniło zwycięzców:

   I  miejsce – Piotr Zajas z kl.IV B
   II miejsce – Jacek Kurek z kl. III B
   III  miejsce – Angelika Ryczek z kl. I DH

Nagrody zostały wręczone 28 kwietnia, a prace laureatów goście z gimnazjów mogli podziwiać już dzień wcześniej podczas Dnia Otwartego Szkoły na gazetce na I piętrze. Gratulujemy zwycięskim artystom i życzymy  zaskakujących pomysłów w następnej edycji konkursu.

 

"Kopernik" na Targach Edukacyjnych w Kozach

   27 kwietnia 2017 jak co roku Powiatowy Zespołu Numer 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Kętach uczestniczył w Targach Edukacyjnych w Kozach.

   Targi miały na celu przybliżenie gimnazjalistom i ich rodzicom oferty edukacyjnej kęckiego "Kopernika". Uczniowie wraz z nauczycielami zachęcali uczniów gimnazjum do podjęcia nauki w PZ Nr 10 SME w Ketach - Liceum, Technikum i Szkole Branżowej I Stopnia. Odpowiadali na pytania rodziców i uczniów oraz zapraszali wszystkich do naszej Szkoły.

Mamy nadzieję, że niezdecydowani przekonali się, że warto chodzić do " Kopernika".

Dziękujemy dyrekcji Gimnazjum w Kozach za miłe przyjęcie.

Do zobaczenia za rok.

Targi cieszyły się dużym powodzeniem. Każdy z uczestników uzyskał rzetelne informacje na temat oferty edukacyjnej w Powiecie oraz mógł zaplanować dalszą drogę zawodową. 

 

 

„Kopernik” w Gimnazjum w Nowej Wsi

   Dobrą tradycją stały się wizyty „Kopernika” w Gimnazjum w Nowej Wsi. Celem wizyty 24 kwietnia br. była prezentacja bogatej i atrakcyjnej oferty edukacyjnej PZNr10SM-E oraz zachęcenie gimnazjalistów do podjęcia kolejnego etapu nauki w „Koperniku”. Uczniowie wraz z nauczycielami ciekawie i wyczerpująco przedstawili wszystkie typy szkół, klas i zawodów.

Uczniowie klas gastronomicznych przygotowali prezentację promującą zdrowy tryb żywienia, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe.

Kolejka ustawiła się do stanowiska fryzjerskiego. Chętnych, by skorzystać z umiejętności naszych uczniów i tym razem nie brakowało.

Jak zwykle oblegane było stoisko gastronomiczne. Ochotnicy – gimnazjaliści przygotowali, według wskazówek uczniów technikum, przepyszne potrawy. Wszystko znikało w mig, zwłaszcza, że kelnerki – gimnazjalistki sprawnie podawały przygotowane potrawy do degustacji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska technika informatyka, technika elektronika i technika mechanika. Gimnazjaliści uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania, z ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach i prezentacjach przygotowanych przez uczniów „Kopernika”.

Na warsztatach została zaprezentowana również oferta z zakresu przedmiotów humanistycznych. Historyczna gra detektywistyczna była strzałem w dziesiątkę.

Nikt nie miał czasu się nudzić. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie, a nagrody dla laureatów w przygotowanych konkursach były miłym zwieńczeniem spotkania.

PZNr10SME