Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Samorząd Uczniowski 2014/2015

25.01.2015 – Obchody 100. rocznicy pobytu I Brygady w Kętach i 70. rocznicy wyzwolenia Kęt

Szkolny poczet sztandarowy uświetnił gminne obchody dwóch szczególnych rocznic ważnych dla wszystkich mieszkańców Kęt i okolicy. 

Szczegółowe informacje na stronie http://www.kety.pl/pl/news/

 


19.12.2014 – Klasowe wigilijki i szkolne kolędowanie

   Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i ich wychowawcom, którzy włączyli się w organizację klasowych wigilijek i szkolnego spotkania świątecznego.

Dziękujemy:

  • uczniom za przygotowanie wspaniałych stołów wigilijnych, kartek świątecznych, wigilijnego menu i zadbania o świąteczny nastrój!
  • wszystkim uczestnikom konkursów: na najdłuższy łańcuch i „Jaka to kolęda”!
  • członkom jury za życzliwą ocenę!
  • uczniom prowadzącym szkolne spotkanie i obsługującym sprzęt nagłaśniający!
  • p. Aleksandrze Węglarz za przygotowanie spektaklu „Podążaj za gwiazdą”, kierujemy słowa uznania do młodych aktorów!
  • p. Barbarze Czarnik za prowadzenie konkursu „Jaka to kolęda” i wspólnego kolędowania oraz za pracę fotoreportera!
  • p. Januszowi Czarnikowi za obsługę fotograficzną imprezy!
  • p. Krystynie Kwaśniak za pomoc organizacyjną!
  • p. Magdalenie Cieślawskiej za dekoracje i wszelką pomoc!

Szczegóły na stronie http://pz10.eu/index.php/home/aktualnosci/445-swiatecznie-w-keckim-koperniku

Zobacz zdjęcia z wigilijek klasowych 2014.

 


18.12.2014 – Spotkanie opłatkowe pracowników PZ 10

Członkowie Samorządu Uczniowskiego, uczennice kl._II_B – Anna_Gawęda i Zuzanna_Kurek oraz kl._I_H – Maria_Matyszkowicz i_Angelika_Góral włączyły się w przygotowanie pracowniczego spotkania opłatkowego, zadbały o godne przywitanie emerytowanych pracowników naszej szkoły.

 


17.12.2014 – Wręczenie nagród w konkursie plastycznym

Hasło tegorocznego konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej brzmiało  „NIGDY NIE PUSZCZAJ PAPIEROSA Z DYMEM… NIE KARM RAKA!!!”

Współorganizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, który ufundował nagrody dla zwycięzców:

I miejsce – Monika Raj i Agnieszka Połaciak  (kl. I D)

II miejsce – Dominika Kramarczyk  (kl. II D)

III miejsce – Dominika Ligęza (kl. I D)

Gratulujemy!

 


5.12.2014 - Szkolne Mikołajki

W piątkowy ranek w murach "Kopera" pojawił się Święty Mikołaj  z Aniołkiem i Diabełkiem.

Wszyscy uczniowie i pracownicy dostali stosowne do zachowania podarki (słodycze lub rózgi).

W ramach szkolnej akcji mikołajkowej, każdy mógł stać się pomocnikiem Świętego wspierając inicjatywę samorządu, w wyniku której osiemnastu uczniów naszej szkoły zostało obdarowanych dodatkowymi prezentami świątecznymi.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel serdecznie dziękujemy!!!

Szczególne podziękowania kierujemy do:

- p. Magdaleny Cieślawskiej, p. Barbary Czarnik, p. Doroty Gawron, p. Krystyny Kwaśniak oraz ks. Grzegorza Majdy - za stroje i akcesoria;
- Łukasza Cepigi (III BT), Dominiki Wysogląd (III BT) i Angeliki Janowskiej (I D);
- klasy III H - za pomoc w przygotowaniu rózg i opakowań prezentów.

 


28.11.2014 - Inauguracyjna sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Kętach

Na zaproszenie radnego seniora Jana_Godlewskiego przedstawicielki naszej szkoły, radne Młodzieżowej Rady Miejskiej Anna_Gawęda i Zuzanna_Kurek (kl._II_B) - wzięły udział w inauguracyjnej sesji VII_kadencji Rady Miejskiej, na której nastąpiło zaprzysiężenie burmistrza gminy Kęty i nowo wybranych radnych.

 Więcej informacji na stronie

http://www.kety.pl/pl/sesje-rady-miasta/sesja-inauguracyjna-vii-kadencji-relacja

 


11.11.2014 – Święto Niepodległości

   Nasz poczet sztandarowy w składzie: Maria Matyszkowicz, Angelika Góral (kl. I H) i Janusz Wojtyła (kl. I B) wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości uczestnicząc w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Więcej informacji na stronie http://kety.pl/pl/news/wi-niepodleg-o-ci-2014#refresh

 


3.11.2014 – I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach

   W sali kameralnej Domu Kultury w Kętach odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach, podczas której nastąpiło przedstawienie radnych i ich ślubowanie.

Przypominamy, że naszą szkołę reprezentują Anna Gawęda i Zuzanna Kurek (kl. II B).

Więcej informacji na stronie http://kety.pl/pl/news/i-sesja-m-odzie-owej-rady-miejskiej-w-k-tach

 


19.10.2014 – Obchody Święta Patrona Kęt


   Maria Matyszkowicz, Sabina Wierzbicka (kl. I H) i Janusz Wojtyła (kl. I B) reprezentowali naszą szkołę na gminnych obchodach święta Kęt przypadającego w dniu patrona miasta - świętego Jana Kantego. Imprezę uświetnili znamienici goście: ks. biskup Adam Dyczkowski, kanclerz kurii diecezji bielsko-żywieckiej, posłanka Sejmu RP,  przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, a poczty sztandarowe szkół i innych instytucji stworzyły jej piękną oprawę.

Uczniowie Kopernika ze swoim nowym Sztandarem zwrócili uwagę księdza biskupa, który osobiście podziękował im za udział i pochwalił prezencję.

 


14.10.2014 – Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej

No i stało się! – Pierwszaki oficjalnie zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej!

   Wyjątkowo uroczyście, w obecności wszystkich pracowników szkoły, w dniu święta edukacji oraz w trakcie roku jubileuszu naszej placówki, uczniowie wszystkich klas pierwszych głośno i z przejęciem złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Pani dyrektor Aneta Jekiełek raz jeszcze gorąco powitała ich w szkolnym gronie, życzyła sukcesów oraz przypomniała słowa naszego patrona, które wskazują cel nauczania: „Zadaniem wszystkich nauk szlachetnych jest odciągać człowieka od zła i kierować jego umysł ku większej doskonałości.”
   Następnie pani dyrektor skierowała kilka słów do pracowników, doceniła ich trud i podkreśliła wagę pracy, uhonorowała nagrodami oraz złożyła najlepsze życzenia. Uczniowie przyłączyli się do życzeń wręczając wszystkim pracownikom kwiaty, a w ramach prezentu zaproponowali pokaz mody szkolnej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniałe zachowanie podczas uroczystości!!!

   Ponadto dziękujemy tym, którzy przygotowali galę: prowadzącym, członkom pocztu sztandarowego, przedstawicielom radiowęzła, wszystkim aktorom i modelom oraz ślubującym reprezentantom klas pierwszych.
  Szczególnie dziękujemy paniom Ewie Króliczek i Alicji Dudek za przygotowanie części artystycznej, panu Januszowi Czarnikowi za fachową pracę fotografa, pani Magdalenie Cieślawskiej za dekoracje, prezentację multimedialną i ciągłe wsparcie oraz panu Grzegorzowi Paczyńskiemu za pomoc nie tylko techniczną.

 


8-9.10.2014 – Wyjazdy integracyjne klas pierwszych

   Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, uczniowie klas pierwszych technikum, liceum i szkoły zawodowej przemaszerowali żwawym krokiem wzdłuż czarnego szlaku po Beskidach i dotarli do Chaty na Groniu, gdzie zaprzyjaźniony i jak zwykle niezawodny pan Jacek przywitał ich żurkiem i gawędą oraz przygotował masę zabaw w ramach współzawodnictwa klas.

   Humory dopisywały wszystkim uczestnikom, zwłaszcza, że natura była wyjątkowo łaskawa – prawdziwie wakacyjna temperatura i piękne kolorowe góry skąpane w słońcu...

   Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim pierwszakom za udział i wspólnie spędzony czas, a wychowawcom i opiekunom za życzliwość i współpracę.

 


17.09.2014 – Spotkanie organizacyjne SU

Na dużej przerwie w czytelni odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie przedstawicieli samorządów klasowych wszystkich oddziałów PZ Nr10.

Umówiliśmy się, że w przyszłym tygodniu spotykamy się ponownie, przyjdziemy z przemyślanymi i skonsultowanymi w klasach pomysłami na działalność SU.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, masz duszę działacza oraz chcesz coś zrobić dla siebie i innych – skontaktuj się z nami!

 


16-17.09.2014 – Kawiarenka „U ASTRONOMA”

Przedstawiciele SU (Dominika Wysogląd i Łukasz Cepiga - III BT) oraz patron Szkoły – Kopernik (Kamil Mrowiec - IV_B)zapraszali nauczycieli i rodziców do skorzystania z oferty kawiarenki stworzonej przez społeczność Kopera.

Uczniowie klas gastronomicznych pod opieką pani Agaty Nawojowskiej przygotowali przepyszne ciasteczka, które znikały w zawrotnym tempie.

Pani Magdalena Cieślawska zadbała o wystrój i klimat spontanicznie powołanego do życia lokalu. Rodzice ze zrozumieniem (!!!) i bardzo ciepło odpowiedzieli na naszą inicjatywę goszcząc się i częstując smakołykami.

Szczerze wsparli nas nauczyciele, ratowała od wpadki pani Henryka Stojek, pomagał pan Grzegorz Paczyński.

Ale cały pomysł spaliłby na panewce, gdyby nie życzliwość i wsparcie finansowe Dyrekcji!!!

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Kawiarenki „U ASTRONOMA” BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 


8.09.2014 – Przydział szafek w szatni

Prosimy o odbiór zdeponowanych rzeczy z nieopróżnionych szafek.


5.09 i 8.09.2014 – Szkolny Kiermasz Podręczników

Książki poszły jak świeże bułeczki…

Szkoda, że było ich za mało!


4.09.2014 – Młodzieżowa Rada Gminy

W Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie delegatów wszystkich szkół działających na terenie naszej gminy, naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. II B – Anna Gawęda i Zuzanna Kurek.
Pomysł powołania w Gminie Kęty Młodzieżowej Rady Gminy zrodził się w trakcie realizacji Projektu „Aktywna Młodzież Małopolski” realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronie http://www.kety.pl/pl/news/m-odzie-owa-rada-gminy-coraz-bli-ej


1.09.2014 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dziękujemy przewodniczącemu i zastępcy SU, członkom Pocztu Sztandarowego i akustykom z Radiowęzła za przygotowanie i prowadzenie uroczystości.

Życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!!!