Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Samorząd uczniowski 2016/2017

3.05.2017 – Vivat Maj! 3 Maj!

Poczet sztandarowy Kopernika jak co roku reprezentował naszą społeczność szkolną podczas gminnych obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja. Najpierw uczestniczyliśmy w złożeniu kwiatów w miejscach pamiątkowych, następnie wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę.

 


28.04.2017 – Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Pożegnanie absolwentów przebiegało w miłej, acz podniosłej atmosferze – chwile powagi i zadumy mieszały się z wybuchami śmiechu i radosnymi wspomnieniami. Szkolny Kabaret (z kl. II BT) rozbawił, prezentacja pana Janusza Czarnika niczym wehikuł czasu przeniosła do przeszłości, Pani Dyrektor, wychowawcy i opiekunowie szkolnych kół zainteresowań nagradzając, dali powody do dumy, zaś maturzyści AD 2017 prezentowali się godnie, świętowali zwycięstwa nie tylko naukowe czy sportowe oraz dziękowali za wspólne lata.

Chyba każdemu zakręciła się łezka w oku…

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i sukcesów w dorosłym życiu!

 


11 i 22.04.2017 – Gra miejska

Samorząd Uczniowski naszej szkoły odpowiedział na zaproszenie PZ Nr11 i zgłosił się do udziału w grze miejskiej, której celem było uczczenie 740-lecia Kęt.

Reprezentującą nas drużynę stworzyli uczniowie klasy I T, którzy 11.04 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w kęckim muzeum, zaś 22.04 mieli wędrować szlakami historii i zagadek – nikt nie przypuszczał, że stan zdrowia uczestników wyeliminuje nas z gry…

Jednak w przyszłym roku wygramy!

Więcej na stronie http://kety.pl/Gra-Miejska-sposobem-na-uczczenie

 


III-IV 2017 – Tabla dla maturzystów

Dziękujemy wszystkim uczniom klas maturalnych, którzy zaangażowali się w akcję wykonania pamiątkowych zdjęć klasowych oraz panu Januszowi Czarnikowi, który był fotografem, grafikiem komputerowym i dobrym duchem przedsięwzięcia.

W marcu SU przeprowadził „badania rynku” i w kwietniu pełną parą ruszył „proces produkcji”.

Mamy nadzieję, że tabla spodobają się i powrócimy do szkolnych tradycji zachowywania wspomnień w fotografii.

 


14.02.2017 – Walentynki

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Kopernika (zakochanym i nie) życzymy, byście na swojej drodze spotykali ludzi życzliwych, radosnych i otwartych, a święto miłości trwało w Waszych sercach każdego dnia!

 

 

 


22.12.2016 – Wigilijki

Klasowe świąteczne spotkania to wieloletnia tradycja naszej szkoły– w tym roku nie mogło być inaczej! 

Wszystkim klasom dziękujemy za piękne przygotowanie, właściwe zachowanie i (choć to prozaiczne i przyziemne) za posprzątanie sal!

Mamy nadzieję, że podobał się skecz przygotowany przez szkolnych kabareciarzy z II BT, którym bardzo dziękujemy!

 6.12.2016 – Święty Mikołaj gości w PZ10

Nasi uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy muszą być bardzo grzeczni, bowiem Święty Mikołaj spędził w Koperniku cały dzień na rozdawaniu prezentów. Na szczęście mógł liczyć na wielu pomocników!

Słodycze (i nieliczne rózgi…), konkursy, zabawy, pamiątkowe zdjęcia to tylko niektóre atrakcje tego dnia – trzeba jeszcze podkreślić piękne stroje świątecznego orszaku i wyjątkowe dekoracje!

Bardzo dziękujemy klasie II LO za zaangażowanie w przedsięwzięcie, a szczególnie (na zdjęciu od lewej) Kasi_Glondys, Natalii Trzepaczce, Dominice Szymli, Arturowi Swakoniowi, Wojtkowi Gruszce, Martynie_Zinczak, Wiktorii Łukaszce i Agacie Adamus. Specjalne podziękowania składamy panu Januszowi_Czarnikowi!

Brak nam słów, by wyrazić wdzięczność Dominice Szymli, która stworzyła całą cudowną scenografię!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, by tego dnia było wyjątkowo miło i radośnie!

 


11.11.2016 – Święto Niepodległości

Poczet Sztandarowy naszej szkoły tradycyjnie wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości – szczegóły na stronie internetowej http://kety.pl

 


28.10.2016 – Zwyczaje krajów anglojęzycznych

Młodzież klasy II D pod opieką nauczycieli języka angielskiego - pani Jolanty Kuźmy i pani Karoliny Czulak przygotowała liczne atrakcje dla wszystkich uczniów Kopernika – celem było zwiększenie znajomości kultury, tradycji i zwyczajów krajów anglojęzycznych.

Dziękujemy!

 


Projekt turystyczno-ekologiczny

Samorząd Uczniowski Kopernika bierze udział w projekcie starostwa oświęcimskiego, którego celem jest propagowanie idei ekologii wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszamy do kontaktu z Krzysztofem Biczakiem lub Januszem Wojtyłą.

 


23.10.2016 – VI Jarmark Świętojański

Na zaproszenie Burmistrza Gminy Kęty, Poczet Sztandarowy naszego Zespołu Szkół wziął udział w obchodach dnia patrona Kęt.

W programie była uroczysta msza odpustowa, otwarcie Jarmarku na kęckim rynku, koncert muzyki dawnej, prezentacja legend o św. Janie Kantym i wiele innych atrakcji.


 


14.10.2016 – Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klas Pierwszych

Samorząd Uczniowski przygotował, jak co roku, uroczystość z okazji święta wszystkich związanych z procesem edukacji.

Na początku imprezy uczniowie złożyli życzenia pracownikom Szkoły, na ręce Dyrekcji przekazali symboliczne kwiaty, zaś  wszystkim zebranym wręczyli prezenty pod tajemniczo brzmiącą nazwą „czasoumilacz edukacyjny” (patrząc na zdjęcia, wnioskujemy, że był to trafiony pomysł…).

Do życzeń przyłączyła się pani dyrektor Aneta Jekiełek, podkreślając, że każdy nauczyciel, pracownik i uczeń jest tak samo ważny w naszej szkolnej rodzinie. Szczególne słowa skierowała, na chwilę przed ślubowaniem, do pierwszoklasistów – zaznaczyła, że przynależność do naszej społeczności zobowiązuje do właściwej postawy uczniowskiej.

Ślubowanie na Sztandar Szkoły odbyło się w podniosłej atmosferze, pierwszaki otrzymały od Samorządu drobne pamiątki, a ich reprezentant podziękował za miłe przyjęcie i życzliwość.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzenia skeczu w wykonaniu Tymczasowego Kabaretu Szkolnego (z klasy II BT) pod opieką pani Ewy Króliczek i pani Alicji Dudek – aktorzy wywiązali się ze swoich ról rewelacyjnie!

Dodatkowym punktem obchodów była możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć klasowych, których wykonania podjął się, jak zwykle, pan Janusz Czarnik.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania, a w szczególności pani Magdalenie Cieślawskiej oraz klasie IV B i II LO.


30.09.2016 – Piknik Graffiti 

Młodzież Kopernika wzięła udział w Edukacyjno-Integracyjnym Pikniku Graffiti organizowanym przez Fundację Kukuryku.

Ochotnicy pomagali przy pracach organizacyjnych, pracowali jako wolontariusze, a także stworzyli drużynę grafficiarzy.

Szczegóły na stronie http://kety.pl/strona.php oraz http://kety.pl/Zobacz-jak-powstawaly-obrazy.

 


30.09.2016 – Dzień Chłopaka

   Klasa II D pod opieką p. Marzeny Łysoń-Król we współpracy z Samorządem Uczniowskim umożliwiła damskiej części społeczności Kopernika uczczenie święta naszych chłopaków – przygotowała stoisko z okolicznościowymi kartkami oraz pysznymi ciasteczkami w męskim guście.

Wszystkim kolegom, przyjaciołom, znajomym i nieznajomym, kumplom, chłopcom, mężczyznom, uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

 


14.09.2016 – Pierwsze spotkanie SU

Program inauguracyjnego spotkania zawierał powitanie pierwszoklasistów przez przewodniczącego SU – Janusza Wojtyłę, omówienie organizacji pracy SU w r. szk. 2016/17, przekazanie najważniejszych komunikatów oraz zaproszenie do współpracy.

 


13.09.2016 – Kawiarenka u Astronoma

Kolejny raz Mikołaj Kopernik podziałał swoim urokiem osobistym na rodziców, którzy przybyli na spotkanie z wychowawcami i częstował wszystkich wspaniałymi ciasteczkami. 

Dziękujemy pani Monice Kasperczyk oraz uczniom, którzy pomagali przy tegorocznej edycji imprezy, a w szczególności tym, którzy życzliwością wspierają działalność SU.

 


8.09.2016 – Szafki w szatni przyznane

Samorząd Uczniowski przydzielił już szafki – stare przyznano wszystkim klasom (oprócz klas II m i III m), zaś nowe tylko klasom II, III i IV liceum i technikum. 

Prosimy o przestrzeganie zasad przydziału oraz dbanie o właściwe użytkowanie szafek!

 


2 i 9.09.2016 – Kiermasz podręczników

Samorząd uczniowski we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej zorganizował kolejny raz kiermasz używanych podręczników, który jak zwykle cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

 


1.09.2016 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny 2016/2017 społeczność PZ Nr10 powitała w dwóch turach: o godzinie 9.00 zebrali się uczniowie ośmiu klas pierwszych, zaś o 10.00 starsze roczniki.

W tym szczególnym dniu Dyrektor Aneta Jekiełek życzyła wszystkim sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Uroczystość inauguracji uświetnił swoją obecnością absolwent i długoletni nauczyciel Kopernika, a obecnie wicestarosta powiatu oświęcimskiego Jarosław Jurzak, który podkreślał wartość edukacji i zachęcał młodzież do prezentowania aktywnej postawy uczniowskiej.