Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Samorząd Uczniowski 2015/2016

1.09.2015r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Uczniowie trzech klas pierwszych technikum, jednej liceum i czterech szkoły zawodowej rozpoczęli naukową przygodę w murach Kopernika.
Gratulujemy dobrego wyboru i życzymy samych sukcesów!

Starzy wyjadacze (uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych) wesoło witali kolegów, dzielili się wspomnieniami z wakacji i opracowywali strategie na najbliższe miesiące – wyglądali na zadowolonych (czyżby stęsknili się za szkołą?)
Trzymamy kciuki za wszystkich w nowym roku szkolnym!


3 – 7.09.2015r. – Kiermasz podręczników

Dzięki zaangażowaniu uczennic klas III B i II H kolejny raz odbył się i zakończył sukcesem szkolny kiermasz podręczników – dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę!


7.09.2015r. – Przydział szafek w szatni

Po niewielkich zawirowaniach wreszcie udało się przydzielić szafki poszczególnym klasom.
Informujemy, że uczniowie, którzy nie sprzątnęli bałaganu i nie zastosowali się do prośby pozostawienia otwartych szafek na czas wakacji, ponieśli konsekwencje w postaci ograniczonego przydziału.

Prosimy o właściwe użytkowanie, dbanie o ład i porządek oraz respektowanie zaleceń opiekunek SU.


9.09.2015r. – Młodzieżowa Rada Gminy

Po wakacyjnej przerwie młodzi społecznicy spotkali się na piątej sesji rady.
Szczegóły znajdziesz tutaj...


15.09.2015r. – Kawiarenka u Astronoma

Mikołaj Kopernik (Kamil z kl. IIIB) i jego asystentki (Paulina i Angelika z kl. IID) zachęcali rodziców do wsparcia Samorządu Uczniowskiego – rodzice entuzjastycznie odpowiedzieli na apel i kolejny raz udowodnili, że można na nich liczyć!
Dziękujemy!!!


2 i 5.10.2015r. – Spotkanie samorządów klasowych z Dyrekcją

Przedstawiciele wszystkich klas mieli szansę spotkać się z dyrekcją i omówić nurtujące społeczność szkolną problemy, wzajemnie poznać swoje oczekiwania i usłyszeć słowa zachęty do większej aktywności samorządowej.


9 i 12.10.2015r. – Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Wśród wszystkich uczniów PZNr10SME im. M. Kopernika w Kętach przeprowadzono głosowanie, w wyniku którego wyłoniono przewodniczącego i zastępcę SU. Przewodniczącym SU został Janusz_Wojtyła (kl._II_B) zdobywając251_głosów, zaś jego zastępcą został Dariusz_Korczyk (kl._II_B) zdobywając 195_głosów.


9.10.2015r. – Spotkania integracyjne klas pierwszych – I tura

Klasy I rw i I hc pod opieką wychowawców uczestniczyły w przygotowanych przez szkolnego psychologa p._Romana_Stańczaka zajęciach integracyjnych, po których w świetnych nastrojach ruszyły do walki na torach kręgielni.

Kolejne klasy pierwsze niecierpliwie czekają na swoją kolej…


14.10.2015r. – Ślubowanie klas pierwszych, święto Edukacji Narodowej

Uczniowie klas pierwszych liceum, technikum i szkoły zawodowej oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności Kopernika – złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy został obdarowany drobnym upominkiem, a wszystkie klasy miały możliwość zrobienia klasowego zdjęcia.

W tym szczególnym dniu ogłoszono wyniki wyborów do Zarządu SU i nastąpiło symboliczne przekazanie władzy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń i ciepłych słów skierowanych do wszystkich pracowników szkoły – pani dyrektor Aneta Jekiełek wręczyła nagrody, dziękując za trud i doceniając osiągnięcia.

Samorząd Uczniowski docenił okazywaną pomoc i życzliwość nauczycielską oraz wręczył wszystkim zebranym pracownikom kwiaty.

Wesołym akcentem obchodów szkolnego święta była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych, młodzież przedstawiła w krzywym zwierciadle dotychczasowe losy pierwszoklasistów oraz proces formowania ucznia – brawa i salwy śmiechu były najlepszym dowodem, że z zadania wywiązali się znakomicie.


18.10.2015r. – Udział w obchodach Święta Patrona Kęt

Poczet sztandarowy PZ Nr10 SME im. M. Kopernika w Kętach wziął udział w uroczystościach rozpoczynających V Jarmark Świętojański.

Szczegóły znajdziesz tutaj.


7.12.2015r. – Wizyta Świętych Mikołajów

Uczniowie Kopernika chyba byli w tym roku wyjątkowo grzeczni, bowiem w progach naszej szkoły pojawiło się aż trzech Świętych Mikołajów w towarzystwie Aniołka i Diabełka. Cała gromadka wędrowała od sali do sali, odwiedzając wszystkie klasy, wręczając uczniom i nauczycielom słodycze lub rózgi.


11.12.2015r. – Finał akcji „Szlachetna Paczka”

Cała społeczność Kopernika solidarnie włączyła się w akcję, za co serdecznie dziękujemy!!!

Zebraliśmy 1705zł i zgodnie z oczekiwaniami potrzebującej rodziny, której pomagaliśmy, zakupiliśmy farby, grunt malarski, folie i taśmy malarskie, środki czystości, odzież zimową i przybory szkolne, pościel, ręczniki i koc oraz drobne prezenty świąteczne.

Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Joli Adamus, która znalazła sponsora i dzięki temu rodzina może cieszyć się upragnioną szafą – sponsorowi oczywiście też BARDZO DZIĘKUJEMY za zakup, transport i montaż!!!

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wsparli nas materialnie, zorganizowali zbiórki w klasach, pomogli w zakupach, pakowaniu i transporcie!

P.S.
Rodzina bardzo ucieszyła się z prezentów i ze wzruszeniem przekazuje wszystkim serdeczne życzenia świąteczne!


15.12.2015r. – Nowe szafki w szatni przydzielone.

Dyrekcja naszej szkoły zakupiła nowe szafki, które zostały przydzielone uczniom z najwyższą średnią ocen i najlepszą frekwencją. Lista osób, które otrzymały przydział znajduje się u wychowawców klas.


18.12.2015r. – Plakat na III Forum Samorządów Uczniowskich.

Prosimy wszystkich chętnych o przygotowanie plakatu o wymiarach 65cm x 100cm na temat działalności Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Termin składania prac: do 1 lutego 2016r.

Prace należy składać w bibliotece szkolnej.


22.12.2015r. – Wspólne kolędowanie.

   Po tradycyjnych spotkaniach wigilijkowych w klasach, wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klasy IVH oraz by dopingować zmagania przedstawicieli technikum, liceum i szkoły zawodowej, którzy musieli wykazać się znajomością zwyczajów świątecznych, wiedzą geograficzną i talentem muzycznym. Wszystkim udzieliła się odświętna atmosfera - zebrani nauczyciele, uczniowie i zaproszone przedszkolaki radośnie śpiewali kolędy i składali sobie życzenia.


11.01.2016r. – Pomoc dla Igorka.

   Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Igorka – zakupiliśmy sześćdziesiąt cegiełek i zebraliśmy 450 złotych.

Doceniamy, że zawsze możemy na Was liczyć!

 


9.02.2016r. – III Forum Samorządów Uczniowskich. 

   Przewodniczący szkoły Janusz Wojtyła i jego zastępca Dariusz Korczyk wraz z opiekunami SU uczestniczyli w ciekawym spotkaniu organizowanym przez MCDN ODN Oświęcim, w ramach którego odbyły się warsztaty dla nauczycieli-opiekunów (prowadzone przez pracownika Centrum Edukacji Obywatelskiej), zajęcia dla uczniów (prowadzone przez lidera samorządu studenckiego), wspólna wymiana doświadczeń oraz sesja plakatowa promująca działania samorządów uczniowskich szkół z naszego i okolicznych powiatów. 


13 i 15.02.2016r. – Pomagamy zwierzakom!

    Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej z naszej szkoły w porozumieniu z SU zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy! 


15.02.2016r. – Walentynki w Koperniku. 

   Kolejny raz SU zorganizował szkolne obchody dnia zakochanych. Wśród atrakcji była poczta walentynkowa, sesja fotograficzna i kiermasz słodkości. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy!


26.04.2016r. – Kopernik gości Samorządy Uczniowskie.  

   PZ Nr 10 oraz MCDN ODN w Oświęcimiu wspólnie zorganizowali warsztaty dla samorządów uczniowskich na temat „Poznajemy siebie, planując swoją przyszłość”. Zajęcia dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poprowadził członek Samorządu Studenckiego PWSZ w Oświęcimiu - Przemysław Lubecki. Spotkanie było kolejnym z cyklu warsztatów, których celem jest nawiązanie współpracy przez działaczy SU różnorakich szkół, wymiana doświadczeń, prezentacja osiągnięć oraz wzajemne wsparcie. Warsztaty w Koperniku miały nieco odmienny charakter niż dotychczasowe zajęcia – były pierwszymi zorganizowanymi "w terenie", pierwszymi dla wielu gimnazjalistów, pierwszymi, którym towarzyszyły dodatkowe atrakcje przygotowane na Dzień Otwarty naszej szkoły. Członkowie naszego SU - Janusz Wojtyła, Anna Gawęda i Zuzanna Kurek dzielnie pełnili obowiązki gospodarzy. W swoją działalność zaangażowali się do tego stopnia, że zapomnieli uwiecznić wydarzenie na zdjęciach i dopiero podczas końcowych podziękowań składanych prowadzącemu, udało się zachować coś (więcej niż wspomnienia) na pamiątkę...


27.04.2016r. – Maturzyści proszeni o zwrot kluczyków od szafek z szatni.  

   Wszystkich maturzystów, którzy korzystali z nowych szafek w szatni, prosimy o zwrot kluczyków - można je zostawić u wychowawców, opiekunek SU lub w sekretariacie.

Dziękujemy! 


29.04.2016r. – Pożegnanie maturzystów.  

   Samorząd Uczniowski tradycyjnie zorganizował część oficjalną uroczystego zakończenia roku szkolnego dla maturzystów. Teraz trzymamy kciuki za dobre wyniki na egzaminach!!! 


03.05.2016r. – Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja.  

    Nasi uczniowie godnie reprezentowali całą społeczność szkoły na obchodach tego szczególnego święta. Szczegóły na stronie: http://kety.pl/Witaj-maj,-3-maj-3734.html


19.05.2016r. – Trzecie spotkanie Sieci SU.  

    Tym razem w Oświęcimiu odbyły się warsztaty dla samorządów uczniowskich, których celem była prezentacja efektów działalności samorządowej.


01.06.2016r. – Dzień Dziecka.  

    Dla wszystkich dzieci – i tych dużych, i tych bardzo dużych – "Kopernik" przygotował niespodzianki. SU włączył się w organizację tego dnia i zapewnił słodkie nagrody w konkursie bajkowym oraz sesję fotograficzną w dziecięcym stylu (dziękujemy p. Januszowi Czarnikowi).

 


20.06.2016r. – Przypomnienie.  

   Samorząd Uczniowski przypomina, że mija czas oddania kluczyków do nowych szafek z szatni oraz o obowiązku pozostawienia otwartych starych szafek. Przypominamy o obowiązku pozostawienia należytego porządku!


20.06.2016r. – Kiermasz podręczników.  

   Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że w bibliotece trwa zbiórka podręczników, które trafią na kiermasz 2 września 2016r.