Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Samorząd Uczniowski 2013/2014

4. Seminarium "Samorządność drogą do budowania demokratycznego społeczeństwa".

   5 marca 2014r. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, uczestniczyli w seminarium "Samorządność drogą do budowania demokratycznego społeczeństwa", które zostało zorganizowane przez MCDN w Oświęcimiu. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały trzy szkoły z Oświęcimia, jedna z Chrzanowa, Brzeszcz i Kęt.
   Podczas konferencji wysłuchaliśmy wystąpień zaproszonych gości, m.in.: prorektora PWSZ w Oświęcimiu dr_Macieja_Mączyńskiego i koordynatora Programu Samorząd Uczniowski–Centrum Edukacji Obywatelskiej Michała_Tragarza. Po prelekcji zaproszeni przedstawiciele samorządów uczniowskich dokonali prezentacji swoich działań w zakresie dobrych praktyk.
   Na zakończenie konferencji przedstawiciel samorządu studentów PWSZ zapoznał zebranych z możliwościami współpracy samorządu  studentów PWSZ z samorządami szkół ponadgimnazjalnych.


 


 

3. Kampania PODARUJ INNYM DRUGIE ŻYCIE w Malcu.

   Uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach już po raz trzeci rozpoczęli działania związane z małopolską kampanią „Transplantacje. Masz dar uzdrawiania”. Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Jana Gawlasa z kościoła pw. św. Jana Kantego w Malcu mogliśmy w niedzielę 24.11.2013r. na mszach świętych promować idee transplantacji.

Czytaj więcej...

 


 

2. Wycieczka integracyjna klas pierwszych – CHATA NA GRONIU.

W góry, w góry miły bracie!

   Tego zaproszenia posłuchali uczniowie klas pierwszych PZNr10 uczestniczący w tradycyjnym Szkolnym Wyjeździe Integracyjnym – tym razem do „Chaty na Groniu”. Wszystko działo się 16 i 17 października. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale humory dopisywały. Czytaj więcej...

 


 

1. Ślubowanie klas pierwszych. 

Dnia 31.10.2013r. w murach naszej szkoły miała miejsce bardzo szczególna uroczystość, podczas której uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Powiatowego  Zespołu  Nr 10 Szkół  Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach.
Uczniowie klas: I LO, I B, I HT, I D, I cm, I gw, I hr – w  obecności Dyrekcji szkoły, wychowawców, Samorządu Uczniowskiego, złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły.
Składając przysięgę, zobowiązali się m.in. dbać o honor szkoły, wzbogacać jej tradycje, sumiennie wywiązywać się z obowiązków szkolnych, przestrzegać zasad koleżeńskiego współżycia, dbać o kulturę bycia we wszystkich sytuacjach. W trakcie uroczystości wszyscy zebrani na sali gimnastycznej, wysłuchali programu słowno – muzycznego poświęconego symbolom narodowym. Po części oficjalnej, głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Aneta Jekiełek, życząc pierwszoklasistom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wielu sukcesów. Gratulacje i życzenia złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.