Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Warsztaty żywieniowe z Kopernikiem

   Choć sam astronom z gotowaniem niewiele miał wspólnego uczniowie kęckiego PZNr10 czyli popularnego "Kopernika" wzięli czynny udział w promocji zdrowia i zdrowego odżywiania zarówno wśród przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej.

   24 kwietnia na zaproszenie nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Malcu uczniowie pierwszej  klasy o profilu technik żywienia przeprowadzili zajęcia warsztatowe pod hasłem: „Mleczne przysmaki”. Dzieci w ramach akcji dowiedziały się, skąd bierze się mleko i produkty mleczne oraz dlaczego są one tak ważne w ich codziennej diecie. Wszystko to min. poprzez prezentację multimedialną oraz rozmowy z przyszłymi żywieniowcami. Kulminacją zajęć było przygotowywanie przez dzieci koktajli mlecznych i past na bazie twarogu, oczywiście pod czujnym okiem naszych uczniów oraz pań Katarzyny Tlałki i Marzeny Łysoń-Król.
   Atrakcyjność zajęć spowodowała wystosowanie kolejnego zaproszenia do wspólnego przyrządzania zdrowych przekąsek. Więc kucharze z PZNr10 mówią... Do zobaczenia za rok!