Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Konkurs antynikotynowy

 „NIGDY NIE PUSZCZAJ PAPIEROSA Z DYMEM… NIE KARM RAKA!!!”

– to hasło tegorocznego konkursu plastycznego o tematyce związanej ze „ŚWIATOWYM DNIEM RZUCANIA PALENIA”. Ten konkurs jest już pewną tradycją w Powiatowym Zespole Nr10 im._M._Kopernika. Jest organizowany co roku, bo też zainteresowanie nim spore wśród uczniów. Dodatkowo w tym roku szkoła włączyła się w kampanię „ RZUĆ DYMKA”, skierowaną głównie do palących kobiet po 40_roku życia. W związku z tym przygotowano dla rodziców obszerną informację na temat szkodliwości palenia, zawartości trujących, kancerogennych substancji w dymie tytoniowym. Te bardzo istotne dla zdrowia treści zostały przekazane osobom dorosłym na spotkaniach z rodzicami w szkole, w dniu 18 listopada bieżącego roku.                                                         

    A wracając do konkursu - wzięło w nim udział ponad 30_uczniów szkoły, głównie z klas pierwszych i drugich technikum, szkoły zawodowej i liceum. Młodzież w swoich pracach wyrażała emocje i poglądy dotyczące problemu nikotynizmu np. „PALENIE ZABIJA”, „PALĄC PAPIEROSY DAJESZ SERCU MOCNE CIOSY”, „ PAPIEROSY SŁUŻĄ DO ZABIJANIA – NIE DO SZPANOWANIA”, „ PAPIEROSY DOPROWADZĄ CIĘ DO ŚMIERCI”, „ WIDAĆ, ŻE PALISZ PAPIEROSY, BO CI WYPADAJĄ WŁOSY”, „ PAL ŚMIERDZĄCE PAPIEROSY - BĘDZIESZ BRZYDKI NO I BOSY”, TWOJE ŻYCIE -TO JE ZMIEŃ BY PAPIEROS ODSZEDŁ W CIEŃ”, „ PALENIE TO POWOLNE SAMOBÓJSTWO”, „CZY CHCESZ BYĆ MARIONETKĄ NAŁOGU?”… i wiele innych. Uczniowie naszej szkoły chcieli w ten sposób zachęcić innych do rzucenia palenia, przestrzec przed skutkami tego nałogu i powiedzieć kategorycznie – „PAPIEROSOM – NIE”!!! 

   Można było zauważyć wśród młodzieży duże zainteresowanie pracami kolegów i koleżanek - wiele osób podczas przerw, czytało treści plakatów lub po prostu je oglądało i wymieniało między sobą poglądy.

Wszystkie plakaty – i te duże i te całkiem małe – zasługują na wyróżnienie, a zwycięzcami konkursu w tym roku zostały uczennice:

I miejsce – Monika Raj i Agnieszka Połaciak z klasy I D

II miejsce – Dominika Kramarczyk z klasy II D

III miejsce – Dominika Ligęza z klasy I D

GRATULACJE !!!

Bardzo dziękując wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznym konkursie, już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!!!

                                                                                                                              

PZnr10SMe