Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Sukces „Kopernika” na Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia

   Dnia 26 stycznia 2015r. w Oświęcimiu została przeprowadzona XXIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowana przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża.

Julia Filip uczennica klasy II D PZNr10SME  zajęła  III miejsce.

   Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie. Kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia oraz inspirowanie młodych ludzi do podejmowania różnych działań promujących zdrowy styl życia.

   W ramach przygotowań do olimpiady Julia Filip zrealizowała w szkole Projekt Społeczny Propagujący Aktywny Styl Życia – „Ćwiczenia z Mel-B”. Trening ten został przeprowadzony przez uczennicę w klasie II D, na zajęciach wychowania fizycznego, dnia 16 stycznia 2015r. Ćwiczenia te stanowią połączenie intensywnego wysiłku fizycznego z zabawą i przyjemnością. Doskonale wpływają na podnoszenie sprawności fizycznej i wydolności organizmu. Pozwalają zgubić zbędne kilogramy, wysmuklając i ujędrniając ciało.

   Za przygotowanie uczennicy (i pozostałych uczniów) do olimpiady i Projektu Społecznego Propagującego Aktywny Styl Życia odpowiedzialne były nauczycielki wychowania fizycznego: p. A. Jurzak , p. E. Kos. Opiekunem na olimpiadzie była p. A. Jurzak.