Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Wyprawa do Zamku w Osieku

Sobota 4.10.2014r.

   O godzinie 9:00 zebraliśmy się - nomem omen - przy fontannie na kęckim rynku. Przechodnie dziwnie oglądali się za nami – czyżby z powodu pięknych, pomarańczowych koszulek, które mieliśmy na sobie? Powód – to wyprawa rowerowa do Zamku w Osieku.

   Było troszkę chłodno, ale na szczęście nie padało. Ruszyliśmy w znanym, czerwcowym szyku. Mimo zimna i górek, które każdego z nas wymęczyły, dotarliśmy na miejsce cali i zdrowi. Oczywiście jazda na rowerze nie przeszkadza w konwersacji, podziwianiu krajobrazu, poznawaniu nowych kolegów czy koleżanek.

   Przed osieckim zamkiem czekał na nas Pan, który miał nas wpuścić do środka i opowiedzieć o tej niesamowitej budowli z mauretańską salą, półksiężycami, arabeskami, zdobieniami całkowicie obcymi naszej kulturze. Po zwiedzeniu  pałacu ustawiliśmy się do zdjęcia i wysłuchaliśmy  informacji o dawnych właścicielach obiektu, przygotowanych przez nasze koleżanki.

   Następny etap naszej wyprawy to Bielany ze słynnymi kortami i miejscem na ognisko. Chłopcy stanęli na wysokości zadania dowożąc miejscowe drewno i rozpałkę. Rozmawialiśmy, piekliśmy kiełbaski a nawet jabłka czy bułki. Niestety nadszedł czas by pojechać do domu. Kilka osób rozstało się z nami już po drodze, a reszta zakończyła wycieczkę gdzie? – przy fontannie na kęckim rynku.

Made by Jowita, Sabina i Kuba ;)