Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Żar i Kiczera

Koło Turystyczne „20-stka”, działające w PZNR10 SME w Kętach, przystąpiło do ogólnopolskiego projektu pilotażowego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Wędruj z nami ojczystymi szlakami”.

Pierwszym przedsięwzięciem w ramach akcji PTTK, była zorganizowana 9.04.2016r. wyprawa
w „nasz wspaniały Beskid Mały…”.

===================================

 

Celem była góra Żar (761m n.p.m) i Kiczera (831m n.p.m). Każdy mieszkaniec Kęt i okolicy wie, że Żar jest górą osobliwą, można rzec wręcz górą dziwów.

Wszak :

- sobota dzień odpoczynku, a my w góry!!!! Mało. Przy tak trudnych warunkach pogodowych! Ciągle padający deszcz, widoczność ograniczona do 5m, gęsta mgła, z której co chwila dobiega nierozpoznany do tej pory głos „jesteście jeszcze?”

- piękny niebieski szlak, prowadzący na ,,górę cudów” wprost się prosił o „...było nas trzech w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel…” , doprowadzając nas na szczyt, a tam

-jezioro na górze (wprawdzie bez żaglówek)

- jezioro na dole (też bez żaglówek, bo mgła choć oko wykol)

- woda, która sama płynie pod górkę

-energia słoneczna, biorąca się z…

-piękny tor saneczkowy bez śniegu

-wagonik kolejki Gubałówka-Żar

-miejsce mocy, które auto pokonuje jadąc pod górkę na wyłączonym silniku

-punkty za pieczątki .

Mało dziwów? no to jeszcze narciarze, samoloty, lotniarze, elektrownia, tory i …my w pelerynkach. Same dziwy na wyciągnięcie ręki.

Następny nasz cel to Kiczera, na której znajduje się pieniądze, podziwia zjawisko Halo i pali ognisko na szczycie… ognisko ??? podczas deszczu jak ????? przecież to niemożliwe !!!. Cóż za problem, czyż nie wnosi się drewna do lasu? Dzięki Kacprowi udało się rozpalić ogień i w strugach deszczu zjedliśmy pyszne kiełbaski… Najedzeni i rozgrzani ciepłem ogniska powędrowaliśmy z powrotem we mgle w kierunku, gdzie czekała nas największa atrakcja… zjazd koleją linowo terenową. Podróż przebiegła szybko i sprawnie, i dopiero na dole ukazał nam się świat bez mgły… Dziwne.

Made by Kacper ;)