Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Erasmus+ Anglia - uczniowie

 Uczniowie „Kopernika” na stażach  zawodowych w Anglii

 

   Jak  już wcześniej informowaliśmy, po podpisaniu w sierpniu 2016 r.  umowy na realizację przez   Powiatowy Zespół Nr 10 SME im. M. Kopernika w Kętach   projektu  :

„Europejskie Praktyki Zawodowe – doświadczenie na dziś i jutro” ,

który to jest realizowany programu edukacyjnego Unii Europejskiej Erasmus +, rusza rekrutacja na staże zawodowe w Anglii dla dwóch grup naszych uczniów: techników hotelarstwa oraz techników  żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie  przejdą fazy rekrutacji, dopuszczającej ich do wyjazdu. Dopiero jego pozytywne zaliczenie wyłoni  ostatecznie tych, którzy  pojadą na praktykę. Nie ma co ukrywać- motywacja jest naprawdę dobra!

   Przypomnijmy tylko, że młodzież  klas trzecich rywalizuje  o udział w projekcie „Europejskie Praktyki Zawodowe – doświadczenie na dziś i jutro”, gdzie podczas czterotygodniowego pobytu zagranicznego uczestnicy praktyk zdobędą zarówno specjalistyczne kompetencje zawodowe, jak i te interkulturowe oraz wiadomości i umiejętności, dzięki którym będą mieli możliwość rozwoju swojej dalszej drogi zawodowej.

   O szansie dla uczniów zostali oczywiście powiadomieni podczas spotkań z dyrekcją rodzice młodzieży , i oni też będą z pewnością wspierać dzieci w procesie rekrutacji.

   Cały projekt realizowany  będzie w latach 2016-2018, obejmuje wyjazdy dla hotelarzy i gastronomów (18 osób-maj 2017) oraz hotelarzy i mechaników (12 osób –marzec 2018). Całkowita kwota dofinansowania pozyskana przez szkołę to 91 815 Euro.

Należy zaznaczyć, że młodzież „Kopernika”  również w ramach programu Erasmus + w tym roku szkolnym  pojedzie na praktykę do znanej nam już Portugalii  oraz Hiszpanii.

Projekt „Europejskie Praktyki Zawodowe – doświadczenie na dziś i jutro” , jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus +

PZNr10 SME