Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

„Praktyki zawodowe we Frankfurcie nad Odrą szansą na popularyzację niemieckich tradycji kulinarnych na rynku europejskim”

Po podpisaniu w listopadzie 2011 r. umowy na realizację przez  naszą szkołę  projektu Leonardo da Vinci, który to jest częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie" ruszyły kursy języka niemieckiego zawodowego dla dwóch grup naszych uczniów: kucharzy i kelnerów.
Uczniowie  przeszli dwie fazy rekrutacji, dopuszczającej ich do kursu językowego. Dopiero jego pozytywne zaliczenie wyłoni  ostatecznie tych, którzy  pojadą na praktykę. Nie ma co ukrywać- motywacja jest naprawdę dobra!


 

 

Przypomnijmy tylko, że młodzież zadeklarowała chęć udziału w projekcie „Praktyki zawodowe we Frankfurcie nad Odrą szansą na popularyzację niemieckich tradycji kulinarnych na rynku europejskim”. Podczas czterotygodniowego pobytu zagranicznego uczestnicy praktyk zdobędą zarówno specjalistyczne kompetencje zawodowe, jak i te interkulturowe oraz wiadomości i umiejętności, dzięki którym będą mieli możliwość rozwoju swojej dalszej drogi zawodowej.

 

 

Wszelkimi informacjami w sprawie praktyki służą koordynatorki : Ewa Marchewka  i Monika Widlarz.