Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Ruszamy w podróż po Brandenburgii!

To już 3 czerwca  trzydziestu uczniów klas III L oraz III K  Technikum wyruszy wraz z opiekunkami na podbój Franfurtu nad Odrą! Jak wiadomo, młodzież naszej szkoły kształcąca się w zawodach kucharz oraz kelner ma niecodzienną możliwość wzięcia udziału w czterotygodniowym projekcie Leonardo da Vinci „Praktyki zawodowe we Frank furcie nad Odrą szansą na popularyzację niemieckich tradycji kulinarnych na rynku europejskim”, który to jest częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie". Uczniowie realizują w ten sposób wymagane w klasie trzeciej praktyki zawodowe.

 

Zgodnie z ujętym we wniosku harmonogramem prac uczestnicy projektu przygotowali w  ramach zajęć językowo - kulturoznawczych wystawę ”Podróż po Brandenburgii”, którą można zobaczyć w naszej szkole już od 11 maja. Pokazuje ona znane i mniej znane oblicze landu który dokładniej pozna nasza młodzież. Zajęto się więc zarówno stroną kulinarną, jak i kulturalną  Niemiec, z naciskiem na Brandenburgię. Przygotowano wiele niepowtarzalnych prac, które zrobiły wrażenie na oglądających. Dodatkową atrakcją tego dnia był quiz zorganizowany dla uczniów naszej szkoły. Dotyczył on tej samej tematyki. Całość została połączona pod hasłem dzień.de | der-tag.pl i patronowała mu fundacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży , która też ufundowała dla młodzieży różnorodne upominki.

 

W kategorii najlepszy plakat:

  • I nagrodę zdobyli: Arkadiusz Handy oraz Szczepan Świerkosz  z klasy IIIK
  • II nagrodę zdobyły Karolina Wadoń, Magdalena Adamczyk  oraz Sylwia Achinger z klasy IIIK
  • III nagrodę otrzymały Honorata Jaworska, Izabela Mikołajek oraz  Sylwia Mieszczak z klasy III L


Zwycięzcą quizu została Klaudia Górska.

Serdecznie gratulujemy!