Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Młodzież z Kopernika wróciła z praktyk zagranicznych we Frankfurcie.

W trzecim tygodniu praktyk zagranicznych we Frankfurcie nad Odrą, nastąpiła wymiana opiekunów, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Od 15 do 30 czerwca 2012r., opiekę nad młodzieżą klas trzecich technikum przejęły panie: Jolanta Klęczar  - Horak i Monika Widlarz.

Zmieniły się również miejsca praktyk zawodowych kelnerów i kucharzy. Dotychczas uczniowie odbywali praktyki w ośrodku Internationaler Bund (IB), później uczyli się zawodu w różnych zakładach gastronomicznych, położonych na terenie miasta. Niektóre są bardzo ekskluzywnymi restauracjami  cieszącymi się dobrą renomą, jak np.: turm 24 Restaurant mieszcząca się  jak sama nazwa wskazuje na 24 piętrze wieżowca usytuowanego w centrum Oderturm, skąd piękny widok, panorama miasta Słubic i Frankfurtu urzekają każdego konsumenta. W tym samym wieżowcu mieści się również wysokiej klasy „ East Side Cafe Bistro Bar”, w którym uczniowie z „Kopernika” rozwijają swoje umiejętności w zakresie technologii sporządzania potraw i obsługi konsumenta. Kilkoro uczniów odbywa również praktyczną naukę zawodu w Studentenwerk, Mensa Europaplatz na Uniwersytecie Europejskim Viadrina. Inne miejsca praktyk naszych uczniów to również restauracje, bary i kawiarnie cieszące się dużą popularnością wśród mieszkańców i gości odwiedzających Frankfurt an der Oder, a są to: Cafe am Kleistpark, Hotel City Park, Palais am Kleistpark, Zur alten Oder, Bewirtung 1900, Cafe Luise, Restaurant Kobel, Gronenfelder Werkstatten, Cafe Bar Central Piazza del Gelato, Restaurant Dardania, Restaurant Zorbas.
Oprócz umiejętności praktycznych w zawodzie, uczniowie świetnie komunikują się w języku niemieckim i angielskim, a także zawierają nowe znajomości. Po trudach całego dnia młodzież gra w siatkówkę, piłkę nożną na  Orliku oraz w ping – ponga w tutejszej świetlicy, niektórzy uprawiają jogging. Czas wolny młodzież może również spędzać w świetlicy dla młodzieży ( Jugendhaus ), korzystając z różnorakich gier takich jak: bilard, piłkarzyki, dart, gry planszowe i komputerowe oraz kursu tańca i warsztatów artystycznych.

 


We wtorek 19 czerwca, młodzież wraz z opiekunami zorganizowała gry zespołowe w kręgle w Bowlingcenter Space Bowl. Oprócz zaciętej rywalizacji wszyscy świetnie się bawili. W kolejny weekend pobytu we Frankfurcie, kelnerzy i kucharze z kęckiego „Kopernika” wraz z opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Poczdamu, miasta pełnego uroku . Podziwialiśmy największą atrakcję tego miasta Sanssouci – olbrzymi  290-hektaowy kompleks pałacowo – parkowy wpisany  na listę światowych dóbr kultury UNESCO. Poznaliśmy historię tego miejsca, zachwycaliśmy się imponującymi budowlami oraz rzeźbami znajdującymi się na terenie parku jak również otaczającą zielenią. Po obfitym obiedzie we włoskiej restauracji, udaliśmy się  statkiem wycieczkowym w niemal dwugodzinny rejs po jeziorze, podziwiając okoliczne zabytki, m.in. zamek Cecilienhof.

Zgodnie z programem czasu wolnego praktyk zawodowych, wybraliśmy się nad jezioro Helenesee, leżące ok. 10 km od Frankfurtu. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności pływackie, zażywała słonecznych kąpieli oraz korzystała z urządzeń sportowych znajdujących się na terenie pięknej plaży.
W ciągu tygodnia, opiekunowie kontynuowali wizytację u pracodawców w restauracjach i hotelach, w których kucharze i kelnerzy podnosili swoje kwalifikacje zawodowe, przyrządzając wyśmienite potrawy i serwując je klientom indywidualnym. W jednej z prestiżowych restauracji Frankfurtu, nasi uczniowie mieli zaszczyt obsługiwać duże przyjęcie z okazji jubileuszu tutejszej telewizji. Należy wspomnieć że praktyki zawodowe odbywały się w trakcie trwania EURO 2012, co pozwoliło młodzieży na zaznajomienie się z obyczajami panującymi podczas meczów reprezentacji niemieckiej w wielu strefach kibica. W ostatnim dniu praktyk, wszyscy uczestnicy projektu LdV odebrali z rąk dyrekcji Internationaler Bund, certyfikaty potwierdzające ukończenie praktyki zagranicznej oraz celujące oceny.


Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przy cieście upieczonym specjalnie na tę okazję przez kucharzy niemieckich ( barwy narodowe Polski, napis IB – Kety Danke). Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i podziękowań skierowanych do nas za solidną pracę wszystkich praktykantów oraz ich kulturę osobistą. Dowiedzieliśmy się także, iż byliśmy najlepszą spośród grup odbywających praktyki zagraniczne we Frankfurcie.


DANKE FRANKFURT!!!

Za rok w ramach programu LdV planowana jest w IB praktyka dla grupy 14 kucharzy z naszej szkoły.