Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Aktualności S.O.S. 2015/2016

Brąz na IV Ogólnopolskim Turnieju Talentów

(Aktualizacja: 24.06.2016)

   W dniach 13-14 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. W ogólnej klasyfikacji najlepiej zaprezentowali się siatkarze i siatkarki z regionu Północ. W klasyfikacji chłopców  rocznik 2000/1999 liceum: Region Południe zajął III_miejsce. W składzie Drużyny Regionu Południe było dwóch zawodników z siatkarskich ośrodków szkolnych z  Kęt:

   Wojciech Gruszka - PZNR 10 Kęty
   Dominik Mreńca – ZSG Nr 2 Kęty

Wyniki i kadra

 


Gratulujemy!!! Dziękujemy!!! Jesteśmy dumni!!!

(Aktualizacja: 21.06.2016)

      W dniu 09.06.2016r. w PZNr10SME w Kętach  odbyło się spotkanie srebrnych medalistów Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej z przedstawicielem organu prowadzącego Starostą panem Jarosławem Jurzakiem oraz Dyrekcją PZ Nr 10 panią Anetą Jekiełek. W spotkaniu wzięli udział również wychowawcy klas I i II LO oraz nauczyciele wychowania fizycznego - opiekunowie zespołu.

   Była to okazja do złożenia podziękowań za godne reprezentowanie szkoły oraz powiatu oświęcimskiego na arenie ogólnopolskiej podczas XV Ogólnopolskiej Licealiady rozgrywanej w dniach 27-29.05.2016r. w Ostródzie. Krótka prezentacja przypomniała drogę do srebrnego medalu, oraz mile spędzone chwile nad jeziorem Drwęckim.

   Dyrektor Aneta Jekiełek wręczyła całemu zespołowi upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsorów. Ze strony zespołu Dawid Banaś podziękował szkole za stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania piłki siatkowej, które zaowocowały odniesieniem sukcesów w rozgrywkach szkolnych i klubowych a Starosta Jarosław Jurzak poinformował o dalszych planach wspierania rozwoju sportu w placówkach oświatowych.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wspólnym zdjęciem pod pamiątkowym banerem.

 

 


Szkolenie w Chełmie Śląskim

(Aktualizacja: 16.06.2016)

   W dniu 06.06.2016r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Chełmie Śląskim trenerzy S.O.S.  LO „Kopernik”  w Kętach przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli. Tematem zajęć była wystawa piłki wysokiej po obronie.

   Szkolenie obejmowało omówienie zagadnień teoretycznych związanych z wystawą piłki wysokiej oraz praktyczny pokaz. Ćwiczenia demonstrowali uczniowie: klasy I S.O.S. LO Kęty oraz Zespołu Szkół w Chełmie Śląskim.  Nauczyciele z zainteresowaniem obserwowali zajęcia, a wszelkie wątpliwości wyjaśniane były na bieżąco.

Organizatorzy składają podziękowania uczestnikom konferencji. Wszyscy zgodnie podkreślają, że tego typu spotkania są bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz dzielenia się wiedzą.

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty

 

 


Sukcesy „Kopernika” w siatkówce plażowej

(Aktualizacja: 16.06.2016)

   W dniu 10.06.2016r. na obiektach sportowych OSiR Kęty odbyła się historyczna bo pierwsza Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Plażowej. 

W zawodach uczestniczyły po trzy pary chłopców i dziewcząt.  W kategorii dziewcząt wystartowały  reprezentacje PZNr4 Oświęcim, PZNr1 Oświęcim oraz  PZNr10 Kęty, a w kategorii chłopców PZNr3 Oświęcim, PZNr10 Kęty oraz PZNr1 Oświęcim. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Malarz oraz Gabriela Nikiel z klasy I LO natomiast męska reprezentacja to Dawid i Konrad Banasiowie z II LO.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Dziewczęta:

   PZ Nr 1 Oświęcim – PZ Nr 4 Oświęcim 0:2
   PZ Nr 10 Kęty – PZ Nr 1 Oświęcim 2:1
   PZ Nr 4 Oświęcim – PZ Nr 10 Kęty 2:0

Chłopcy:

   PZ Nr 10 Kęty – PZ Nr 1 Oświęcim 2:0
   PZ Nr 3 Oświęcim – PZ Nr 1 Oświęcim 2:1
   PZ Nr 10 Kęty – PZ Nr 3 Oświęcim 2:0

 

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta

  1. PZ Nr 4 Oświęcim
   2. PZ Nr 10 Kęty          
   3. PZ Nr 1 Oświęcim

Chłopcy

   1. PZ Nr 10 Kęty
   2. PZ Nr 3 Oświęcim
   3. PZ Nr 1 Oświęcim

Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów.

 


S.O.S. LO „Kopernik” Wicemistrzem Polski !!! 

(Aktualizacja: 03.06.2016)

   Wielkim sukcesem uczniów PZNr10SME im. M. Kopernika w Kętach zakończyła się wyprawa do Ostródy na rozgrywki finałowe Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. „Kopernik” po wielu latach wraca na centralny szczebel rozgrywek szkolnych. Ostatni raz drużyna z małopolski zdobyła medal w 2009 roku kiedy to tytuł Mistrza Polski zdobyli również siatkarze z kęckiego „Kopernika”.

   Srebrny medal zasilił kolekcję naszej szkoły która w swej historii zdobywała już 2008 roku medal srebrny (Olsztyn) brązowy (Szczytno) i wspomniane złoto w 2009 roku. Zaangażowanie oraz serce włożone do walki pozwoliło odnieś sukces w starciu z drużynami z większych miast oraz z przynależnością do takich klubów jak EFFECTOR Kielce, MDK Warszawa czy ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

FINAŁ
III LO Żory – PZ Nr 10 Kęty 3:2 (25:14, 26:28, 22:25, 25:20, 15:11)
Skład PZ nr 10: Mateusz Gutt, Gruszka Wojciech, Adrian Puchała, Dawid Banaś, Kamil Przybycień, Konrad Palkij, Adrian Szłapa, Konrad Banaś, Kamil Krupa, Konrad Nycz, Sebastian Urbański (wszyscy UMKS Kęczanin), Piotr Droździk i Marcel Pustelnik (MKS Andrychów). Trenerzy: Maciej Gruszka, Marek Błasiak i Andrzej Dźwigoń


NAGRODY INDYWIDUALNE

   Najlepszy środkowy – Adrian Puchała (Kety)

   Najlepszy przyjmujący – Kacper Skrobot (Świnoujście)

   Najlepszy rozgrywający – Szymon Bereza (Żory)

   Najlepszy zawodnik MVP – Piotr Trzeciak (Żory)

   Najlepszy zawodnik PZ Nr 10 – Wojciech Gruszka I LO

 

Klasyfikacja końcowa:

    1. III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta Żory
     2. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
    3. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Świnoujście
    4. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Kędzierzyn-Koźle
    5. LXII Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Andersa Warszawa
    6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce
    7. Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Sikorskiego Międzyrzec Podlaski
    8. Zespół Szkół Ogólnokształcących Ozorków
    9. I Liceum Ogólnokształcące Turek
  10. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
  11. Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej Wrocław
  12. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Malbork
  13. Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. Świętego Józefa Białystok
  14. Zespół Szkół Zawodowych Nasielsk

Gratulujemy !!!  Życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty


 


Siatkarska  Majówka w Kętach

(Aktualizacja: 31.05.2016)

W sobotę 21.05.201r. w hali OSiR Kęty odbył się Turniej Rodzinny Dwójek oraz Turniej Mikstów.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe Oświęcim, UMKS Kęczanin, S.O.S. LO Akademia „Kopernik” Kęty  spodziewali się dużego zainteresowania jednak ilość zgłoszonych zespołów przerosła najśmielsze oczekiwania.

63 drużyny prowadziły sportową rywalizację o miano najlepszej rodzinnej dwójki oraz pary mieszanej. Atmosfera jaka panowała podczas imprezy wskazywała, że piłkę siatkową śmiało w Kętach można określić mianem dyscypliny numer 1. 

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia turnieju.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Rodzinnego:

   I miejsce – Gutt Team – Mateusz Gutt, Krystian Gutt

   II miejsce – Żubry – Marcin Mreńca, Dominik Mreńca

   III miejsce – Mistrzowie – Emilia Szłapa, Adrian Szłapa

   IV miejsce – I nie ma mocnych – Jarosław Pająk, Maciej Pająk

Klasyfikacja końcowa Turnieju Mikstów:

   I miejsce – Paluszki Beskidzkie – Karolina Włoszek, Daniel Pochopień

   II miejsce – Marysia – Maria Lęga, Kacper Ledwoń

   III miejsce – I don’t know – Julia Dwornik, Wojciech Gandyk

   IV miejsce – Zacne Milordy – Angelika Cieśla, Mateusz Bujarek

 

 


Dni Akademii „Kopernik” w Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach

(Aktualizacja: 24.05.2016)

   W dniu 18.05.2016r. Akademia „Kopernik”  S.O.S. LO Kęty zorganizowała spotkanie  z Ambasadorem Ogólnopolskim Akademii S.O.S. Marcinem Prusem w Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach.

   W pierwszej części nauczyciele z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Powiatowym Zespole  Nr 10 przedstawili ideę S.O.S. oraz wraz z tegorocznymi absolwentami proponowali dalszą drogę kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film promocyjny i zapoznała się z osiągnięciami sportowymi uczniów oraz ofertą edukacyjną PZNr10 w Kętach.

   Bardzo duży wpływ na młodzież miało wystąpienie Marcina Prusa ,który przeprowadził warsztaty w sposób ciekawy i interesujący. Przedstawił korzyści wynikające z uprawiania sportu - piłki siatkowej, motywując słuchaczy do ciężkiej pracy która pozwoli spełnić ich marzenia.

   Nauczyciele S.O.S. LO Kęty  jak również Dyrektor PZ NR 10 SME  składają podziękowania panu Marcinowi Sikorskiemu za pomoc w organizacji spotkania. A pani dyrektor Iwonie Matusik serdecznie dziękujemy za gościnę w Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach.


Maciej Gruszka, Andrzej Dźwigoń

 


S.O.S. LO „Kopernik” w Pradze

(Aktualizacja: 20.05.2016)

   Klasy sportowe Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Powiatowego Zespołu Nr10 Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Kętach im._Mikołaja_Kopernika pod opieką Macieja Gruszki i Marka Błasiaka wzięły udział w wycieczce do czeskiej Pragi w dniach 11-12.05.2016. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego pierwszego dnia zwiedzali Klasztor Strachowski. Hradczany (Loreta, Plac Zamkowy) Zamek Praski i Ogrody Królewskie (Katedra św. Wita, Złota Uliczka, Kościół św.Jerzego). Drugiego dnia  przewodniko prowadził grupę po stolicy Czech. Moście Karola  na rzece Wełtawie, Kempie( „Praskiej Wenecji”), Starym Mieście- Rynku Staromiejskim, Ratuszu. Największą atrakcją okazał się Zegar Orloj. Wyjazd do stolicy Czech był również okazją do zorganizowania meczu między uczniami naszej szkoły z S.O.S. „Kopernik” a czeską drużyną  ĆZUPraha (Mistrzowie Czech 2016) z która nasza szkoła nawiązała kontakt. „Kopernik” przegrał 1-2 mimo głośnego dopingu.

Uczniowie także zachwyceni byli nocną panoramą Pragi widniejącą z Hotelu Juno, w  którym spędzili noc.

Uczniowie i nauczyciele PZ Nr 10

 


XIV Festiwal Siatkówki w Kętach

(Aktualizacja: 30.04.2016)

    W dniach 22 oraz 27 kwietnia 2016 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ketach  odbyła się XIV edycja Festiwalu Piłki Siatkowej dla Szkół Gimnazjalnych „Kopernik”. Zawody miały na celu promocję piłki siatkowej w środowisku lokalnym oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Powiatowym Zespole Nr10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

   W turnieju dziewcząt i chłopców łącznie wzięło udział 144 uczestników z 10 gimnazjów z województwa małopolskiego i śląskiego. W pierwszym dniu zawodów podczas rozgrywek chłopców młodzi adepci piłki siatkowej mogli spotkać się z Ambasadorem Ogólnopolskim Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Marcinem Prusem oraz Ambasadorem Akademii Siatkówki „Kopernik” Piotrem Gruszką. 

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

   I m. Gimnazjum Nr 1 S.O.S. Andrychów /1

   II m. ZSG Nr 1 Kęty /1

   III m. Gimnazjum Nr 1 S.O.S. Andrychów /2

   IV m. Gimnazjum Nr 1 S.O.S. Andrychów /3

Najlepszy zawodnik turnieju – Filip Kopaczewski - Gimnazjum Nr 1 S.O.S. Andrychów.

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

   I m. Gimnazjum Nr 1 Andrychów /1

   II m. Gimnazjum Kozy /1

   III m. Gimnazjum Nr 2 S.O.S. Oświęcim

   IV m. Gimnazjum Nr 1  Andrychów /2

Najlepsza zawodniczka turnieju – Natalia Ślusarczyk - Gimnazjum Nr 1 Andrychów.

Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

 

 


"Kopernik" Mistrzem Małopolski

(Aktualizacja: 24.03.2016)

Myślenice to Miasto w którym w dniu 22.03.2016 r zorganizowany został  Finał Małopolskiej Licealiady w piłce siatkowej chłopców pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego – Jacka Krupy.

Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Powiatu myślenickiego Józef Tomala.

W zawodach uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących poszczególne rejony: ZSTE Myślenice, ZS Nowy Sącz, ZS nr4 Kraków, ZSP nr 2 Brzesko,  PZNr10 Kęty, LO Piekary.

Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup w których gra toczyła się do 2 wygranych  setów systemem „każdy z każdym”.

Grupa A:

1. ZSTE Myślenic
2. ZSnr4 Kraków
3. PZnr10 Kęty

Grupa B:

1. ZS Nowy Sącz
2. ZSP nr 2 Brzesko
3. LO Piekary

W swojej grupie PZnr10 pokonał Myślenice i Kraków 2-0 i awansował wraz z Krakowem do grupy finałowej z zaliczeniem wyniku.

W grupie finałowej” Kopernik” nie dał szans rywalom pokonując ZS Nowy Sącz 2-0 i ZSP nr2 Bzszesko 2-0 zajmując I miejsce i zdobywając tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego.

Skład drużyny:

Banaś Dawid- kapitan drużyny, Banaś Konrad, Droździk Piotr, Dźwigoń Zygmunt, Gruszka Wojciech, Gutt Mateusz, Kowalczyk Kamil, Krupa Kamil, Kubieniec Paweł, Nycz Konrad, Palkij Konrad, Przybycień Kamil, Puchała Adrian, Szłapa Adrian, Wątroba Bartosz. Trenerzy: MarekBłasiak i Maciej Gruszka

Klasyfikacja końcowa:

1. PZnr10 Kęty
2. ZS Nowy Sącz
3. ZSPnr2 Brzesko
4. ZS nr 4 Kraków
5. ZSTE Myslenice
6. LO Piekary

PZnr10 Kęty będzie reprezentował województwo małopolskie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu.

Życzymy dalszych sukcesów  na arenie ogólnopolskiej.

 

Maciej Gruszka


 


S.O.S. LO „Kopernik” awansował do Wojewódzkiej Licealiady

(Aktualizacja: 11.03.2016)


Na hali
OSiR w Kętach 9 marca 2016r. odbył się Finał Rejonowej Licealiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców.

W zawodach udział wzięli mistrzowie powiatów:  wadowickiego – Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie, olkuskiego – Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu, chrzanowskiego – Zespół Szkół w Libiążu i oświęcimskiego – Powiatowy Zespół Nr 10 SME w Kętach. W  meczach półfinałowych ZS w Libiążu przegrał z LO w Andrychowie 0:2 w setach do 25 i do 22, a PZ Nr 10 Kęty pokonał ZS Nr 4 z Olkusza 2:0 w setach do 6 i do 5. Trzecie miejsce zajął ZS z Libiąża który 2:0 (18;15) wygrał ze swoimi rówieśnikami z Olkusza.

W meczu którego stawką było pierwsze miejsce w Rejonowej Licealiadzie i awans do Finału Wojewódzkiego Kęcki „Kopernik” w setach do 11 i do 7 pokonał Liceum Ogólnokształcące z Andrychowa.

Kolejność końcowa:

I miejsce – S.O.S. PZ Nr 10 SME Kęty – awans na zawody wojewódzkie

II miejsce – LO Andrychów

III miejsce – ZS Libiąż

IV miejsce – ZS Nr 4 Olkusz            

Skład PZ Nr 10 Kęty:

klasa III LO – Adrian Szłapa, Paweł Kubieniec, Kamil Krupa, Adrian Puchała, Kamil Kowalczyk, Konrad Palkij, Bartosz Wątroba, Konrad Nycz, Kamil Przybycień, Zygmunt Dźwigoń
klasa II LO – Dawid Banaś, Konrad Banaś
klasa I LO – Wojciech Gruszka, Mateusz Gutt, Sebastian Urbański, Piotr Droździk, Seweryn Zdrada.

Trenerem zespołu jest pan Marek Błasiak.

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Nauczyciele S.O.S. LO PZ Nr 10 Kęty

 


S.O.S. LO „Kopernik” częścią europejskiej siatkówki

(Aktualizacja: 08.03.2016)

   Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił dołączyć się do Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej CEV  i w dniu 29 luty 2016r. zorganizować akcję pod nazwą „One Day More for Volleyball” – Jeden dzień więcej dla siatkówki.

   Impreza miała na celu promocję piłki siatkowej i polegała na organizacji jak największej ilości meczów siatkówki w tym jednym dniu 29 lutego na terenie całej Europy by w ten sposób stworzyć poczucie jedności i fair play oraz rozpropagować ten sport w mediach.. Ten mecz to tylko jeden set rozgrywany do 29 punktów – 6 na 6 zawodników.

   Nasza Szkoła S.O.S. LO PZ Nr 10 zgłosiła swój udział i zorganizowała 3 mecze. W wydarzeniu które odbyło się na Hali OSiR w Kętach wzięli udział uczniowie klas sportowych PZ Nr 10 Kęty, ZSG Nr 2 Kęty orazzawodnicy I ligowej drużyny KPS Kęty.

Rozegrane mecze to:

   - I Liga KPS Kęty – klasa III S.O.S. LO PZ Nr 10

   - dziewczęta ZSG Nr 2 Kęty – dziewczęta S.O.S. LO PZ Nr 10

   - klasa I S.O.S. LO PZ Nr 10 – klasa III S.O.S. LO PZ Nr 10

   Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze i choć impreza miała charakter zabawowy momentami dało się odczuć ducha sportowej rywalizacji.

   W ramach Akademii S.O.S. „Kopernik” impreza ta również miała miejsce w Gimnazjum Nr 2 w Brzeszczach. Dziękujemy za udział i wsparcie święta siatkówki.

 

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty

 


UMKS Kęczanin S.O.S. LO Kęty – IV  w Finale Wojewódzkim

(Aktualizacja: 04.03.2016)

W dniach 18-21.02.2016r. w Krakowie odbył się Finał Wojewódzki Mistrzostw Polski Kadetów – Kraków 2016.

W zawodach uczestniczyło sześć  zespołów podzielonych na dwie grupy. MKS Gryf Brzesko,  SKPS Dunajec Nowy Sącz, MKS Andrychów utworzyły grupę B, a GKPS Gorlice, UMKS S.O.S Kęczanin oraz UKS Hutnik Kraków grupę A. Po zakończeniu spotkań w grupie do półfinału awansowały z grupy A UMKS Kęczanin S.O.S. LO Kęty i UKS Hutnik Kraków, a z grupy B SKPS Dunajec Nowy Sącz oraz GKPS Gorlice. Zespoły MKS Andrychów i Gryf Brzesko spotkały się w meczu o V miejsce.  MKS Gryf Brzesko wygrali 3:0.

Wyniki spotkań półfinałowych:

I półfinał - UMKS Kęczanin S.O.S. LO Kęty – GKPS Gorlice  2-3

II półfinał – UKS Hutnik Kraków – Dunajec Nowy Sącz  3-1

Wyniki spotkań finałowych:

o III miejsce - UMKS Kęczanin S.O.S. LO Kęty-Dunajec Nowy Sącz 0-3

o I miejsce -  UKS Hutnik Kraków –GKPS Gorlice – 3-0

Kolejność końcowa:

I m. UKS Hutnik Kraków

II m. GKPS Gorlice

III m. SKPS Dunajec Nowy Sącz

IV m. UMKS Kęczanin S.O.S. LO Kęty

Skład: Swakoń Artur, Kolasa Krystian, Kawończyk Kacper, Wojewodzic Kamil, Urbański Sebastian, Gruszka Wojciech, Gutt Mateusz, Bujarek Mateusz, Kajzer Mateusz, Własiński Kacper, Wawak Kacper, Mreńca Dominik, Bojan Maciej, Pająk Kamil, Dźwigoń Antoni.
Trener: Maciej Gruszka

V m. MKS Gryf Brzesko

VI m. MKS Andrychów

 

Wszyscy zawodnicy reprezentujący UMKS Kęczanin są uczniami Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Liceum Ogólnokształcącegm w Powiatowym Zespole Nr 10 SME im. M. Kopernikaw Kętach i Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach.

Gratulujemy sukcesów!!!                                                   

Maciej Gruszka

 

 


Medaliści „na dywaniku” u Dyrekcji

(Aktualizacja: 25.02.2016)

   W dniu 23.02.2016r. odbyło się spotkanie Dyrekcji Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im._M._Kopernika w Kętach  z zawodnikami, którzy w Finale Wojewódzkim Mistrzostw Małopolski Juniorów  zdobyli złoty medal. Powód do świętowania był tym większy ponieważ „Kęczanin” zdobył mistrzostwo po raz drugi z rzędu.

   Wszyscy zawodnicy UMKS Kęczanin są uczniami klas sportowych w S.O.S._LO przy Powiatowym Zespole Nr_10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach. W spotkaniu uczestniczyły również wychowawczynie klas I,_II,_III_LO oraz prezes UMKS_Kęczanin.

   Impreza  przebiegała w miłej atmosferze, Dyrektor Aneta Jekiełek oraz Prezes Marek Błasiak skierowali w stronę uczniów gratulacje i podziękowania a wychowawczynie życzenia aby za sukcesami sportowymi szły również sukcesy edukacyjne. Głos zabrał  kapitan drużyny Adrian Puchała który podziękował szkole oraz klubowi za stworzenie odpowiednich warunków do uprawiania piłki siatkowej.

W drugiej części wręczono uczniom pamiątkowe koszulki oraz zaproszono na słodki poczęstunek.

Dziękujemy i gratulujemy !!!
Nauczyciele S.O.S. LO Kęty

 

  


„Kopernik” mistrzem powiatu.

(Aktualizacja: 26.02.2016)


W dniu 16.02.2016 r.
na hali Osir Kęty odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. W zawodach uczestniczyły  cztery zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu oświęcimskiego: Pznr1 Oświęcim, Pznr6 Brzeszcze, Pznr2 Oświęcim , Pznr10 Kęty. 

Organizatorem zawodów był PSZS ,Akademia Siatkówki „Kopernik” przy PZnr10.

Rozgrywki odbyły się systemem pucharowym. A oto wyniki:

Pznr1 – Pznr10 - 2:0 (5,7)
Pznr2 – Pznr6 – 0:2 (-13,-20)

w meczu o III miejsce: Pznr1 – Pznr2 – 2:1 (-21,20,12)

w finale: Pznr10 – Pznr6 – 2:0 (10,15)

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Pznr10 Kęty
Pznr6 Brzeszcze
Pznr1 Oświęcim
Pznr2 Oświęcim

Skład: Mateusz Gutt I LO, , Wojciech Gruszka I L, Droździk Piotr ILO,Seweryn Zdrada ILO,Bartosz Wątroba IIILO, Puchała Adrian III LO, Szłapa Adrian IIILO, Konrad Palkij IIILO, Paweł Kubieniec IIILO, Konrad Banaś IILO, Dawid Banaś IILO, Konrad Nycz IIILO, Kowalczyk Kamil IIILO, Zygmunt Dźwigoń IIILO, Kamil Krupa IIILO,

 

Gratulujemy zwycięstwa w turnieju i życzymy dalszych sukcesów!!!

Maciej Gruszka, Andrzej Dźwigoń, Marek Błasiak

Maciej Gruszka

 

 


S.O.S. LO Kęty – Mistrzem Małopolski po raz drugi !!! 

(Aktualizacja: 12.02.2016)

W dniach 05-07.02.2016r. w Kętach odbył się Finał Małopolskiej Ligi Juniorów.

Po raz trzeci w historii Klubu a po raz drugi z rzędu

Mistrzem Małopolski Juniorów został UMKS Kęczanin Kęty.

  

   W zawodach uczestniczyło sześć  zespołów podzielonych na dwie grupy. MKS Gryf Brzesko, Dunajec Nowy Sącz, UMKS Kęczanin S.O.S. Kęty utworzyły grupę A, a GKPS Gorlice, MKS Andrychów oraz Gumniska Sokół Tarnów grupę B. Po zakończeniu spotkań w grupie do półfinału awansowały z grupy A UMKS Kęczanin S.O.S. Kęty i Dunajec Nowy Sącz a z grupy B MKS Andrychów oraz GKPS Gorlice. Zespoły MKS Gryf Brzesko i Sokół Gumniska Tarnów spotkały się w meczu o V miejsce. Tarnowianie wygrali 3:0.

Wyniki spotkań półfinałowych:

I półfinał - UMKS Kęczanin S.O.S. Kęty – GKPS Gorlice  3:2 (-21, -18, 24, 26, 10)

II półfinał – MKS Andrychów – Dunajec Nowy Sącz  3:2 (21, 18, - 21, - 15, 11)

Wyniki spotkań finałowych:

o III miejsce - GKPS Gorlice - Dunajec Nowy Sącz 0:3 (25:27, 15:25, 18:25)

o I miejsce -  UMKS Kęczanin S.O.S. Kęty - MKS Andrychów  3:2 (25:16, 22:25, 20:25, 25:21, 15:12)

Kolejność końcowa:

1. UMKS Kęczanin S.O.S. Kęty
2. MKS Andrychów
3. Dunajec Nowy Sącz
4. GKPS Gorlice
5. Sokół Gumniska Tarnów
6. MKS Gryf Brzesko

 

Skład:

Banaś_Dawid, Banaś_Konrad, Dźwigoń_Zygmunt, Gruszka_Wojciech, Kalinicz_Maciej, Kolędo_Krystian, Kowalczyk_Kamil, Krupa_Kamil, Kubieniec_Paweł, Mreńca_Dominik (ZSG Nr 2), Nycz_Konrad, Palkij_Konrad, Przybycień_Kamil, Puchała_Adrian, Szłapa_Adrian, Wątroba_Bartosz, Gaweł_Sebastian.

   Wszyscy zawodnicy reprezentujący UMKS Kęczanin są uczniami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Powiatowym Zespole Nr 10 SME im. M. Kopernika w Kętach.

   Medale, puchary oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczali Wice -Starosta Powiatu Oświęcimskiego Jarosław_Jurzak, Wice – Burmistrz Gminy Kęty Rafał_Ficoń oraz Ambasador Akademii Siatkówki „Kopernik” były reprezentant Polski Piotr_Gruszka.

Gratulujemy sukcesów!!!    

Marek Błasiak, Maciej Gruszka, Andrzej Dźwigoń

  


Srebrny medal S.O.S. LO „Kopernik”- „Kęczanin”

(Aktualizacja: 6.01.2015)


   W dniach 29 i 30.XII.2015r.
na obiektach sportowych Bielskiego Towarzystwa Sportowego odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzików „Bielsko Biała CUP 2015”.

   W zawodach w kategorii kadetów wzięło udział sześć zespołów, a w kategorii młodzików siedem. Udział gości z Czech nadał turniejowi charakter międzynarodowy.

   Rozgrywki eliminacyjne odbyły się systemem „każdy z każdym”, następnie dwie pierwsze drużyny rozegrały mecz o I miejsce, drużyny zajmujące miejsce III I IV – mecz o brązowy medal i drużyny które zajęły dwa ostatnie miejsca – mecz o V- ą lokatę.

   Reprezentacja S.O.S. LO „Kęczanin” w pierwszy dniu zawodów pokonała MOSM Tychy 2:0, MKS Andrychów 2:0, UMKS MOSiR Czechowice-Dziedzice 2:0 następnie uległa DUNAJEC Nowy Sącz 0:2. W drugim dniu wygrywając z BBTS Bielsko – Biała 2:1 zapewnili sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej i występ w meczu finałowym.

 

Wyniki rundy finałowej:

Mecz o I miejsce: Dunajec Nowy Sącz – S.O.S. LO „Kopernik”- „Kęczanin” Kęty 2:0

Mecz o III miejsce: MKS Andrychów – BBTS Bielsko – Biała  2:1

Mecz o V miejsce: MOSM Tychy – UMKS MOSiR Czechowice – Dziedzice 0:2

 

Klasyfikacja końcowa turnieju: 

  1. Dunajec Nowy Sącz
  2. S.O.S. LO „Kopernik”- „Kęczanin” Kęty
  3. MKS Andrychów
  4. BBTS Bielsko-Biała
  5. UMKS MOSiR Czechowice-Dziedzice
  6. MOSM Tychy

 

Nagrody indywidualne – najlepszy atakujący Wojciech Gruszka S.O.S. LO „Kopernik”.

Skład: Mateusz Gutt I LO, Artur Swakoń I LO, Wojciech Gruszka I LO, Sebastian Urbański I LO, Mateusz Bujarek I LO, Mateusz Kajzer I BT, Krystian Kolasa I rw, Jerzy Drabiński, Antoni Dźwigoń, Dominik Mreńca, Kamil Pająk, Jakub Gawełek.

 

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty

 


Turniej Regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Południe – Kraków 2015r.

(Aktualizacja: 03.12.2015)


   W dniach 28-29.XI.2015r.
na obiektach sportowych Gimnazjum nr 46 w Nowej Hucie odbył się Regionalny Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych regionu południe obejmującego województwa łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie.

   Każde województwo reprezentowane było przez najlepszych uczniów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Małopolskę reprezentowali: Adrian Krasowski Gimnazjum Biecz, Dawid Sokołowski, Chrystian Bogacz, Filip Kopaczewski, Kamil Drzazga, Tymoteusz Ściga – wszyscy Gimnazjum Nr 1 Andrychów, Dominik Mreńca Gimnazjum Nr 2 w Kętach oraz Kordian Niemczyk – Andrychów, Seweryn Zdrada, Piotr Droździk, Wojciech Gruszka, Mateusz Gutt, Artur Swakoń, Sebastian Urbański – wszyscy klasa I  S.O.S. LO PZ Nr 10 w Kętach. Trenerem zespołu jest pan Marek Błasiak.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Zobacz wyniki poszczególnych spotkań.

  Podczas turnieju została wyłoniona szeroka kadra Regionu Południe która będzie się przygotowywała do rozgrywek ogólnopolskich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Z naszej szkoły powołanie otrzymali:

  Wojciech Gruszka,
  Mateusz Gutt,
  Seweryn Zdrada,
  Piotr Droździk.

G R A T U L U J E M Y !!!

Nauczyciele S.O.S. LO Kęty

 


Święto Niepodległości na sportowo w Kętach

(Aktualizacja: 18.11.2015)

   Gmina Kęty, UMKS Kęczanin oraz S.O.S. przy PZNr10SME zorganizowali Turniej Rodzinny oraz Turniej Mixtów z okazji Święta Niepodległości. Na Hali OSiR w dniu 11.11.2015r. spotkały się 23_pary rywalizujące o tytuł najlepszej rodzinnej dwójki oraz 30_par mieszanych w turnieju mixtów. W rundzie zasadniczej zespoły podzielone zostały na cztery grupy, gdzie rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze drużyny z grup awansowały do ćwierćfinałów.

Najlepsza 8-ka turnieju rodzinnego:

   I m. Dźwigoń Andrzej, Dźwigoń Antoni, Gasidło Daniel
   II m. Gruszka Maciej, Gruszka Wojciech
   III m. Mreńca Marcin, Mreńca Dominik 
   IV m. Własiński Piotr, Własiński Kacper
   V m. Bizoń Dominik, Cepiga Mikołaj
   VI m. Krzemień Maciej, Krzemień Julia
   VII m. Drabiński Juliusz, Drabińska Anna, Drabiński Jerzy 
   VIII m. Pająk Jarosław, Pająk Maciej 

Najlepsza 8 – ka turnieju mixtów:

Finał – wynik 15:8

   I m. Olearczyk Monika, Ledwoń Kacper
   II m. Pietrzykowska Aleksandra, Sidło Ireneusz

Mecz o III miejsce - wynik: 15:12

   III m. Gawęda Klaudia, Gandyk Wojciech
  
IV m. Włoszek Gabriela, Pochopień Daniel
   V m. Pasternak Wiktoria, Dźwigoń Antoni
   VI m. Adamus Anna, Gutt Mateusz
   VII m. Witek Maria, Mreńca Dominik
   VII m. Cieśla Angelika, Bujarek Mateusz

Organizatorzy są mile zaskoczenie ilością drużyn które zgłosiły się na turnieje. Najlepsze cztery pary każdego turnieju otrzymały pamiątkowe statuetki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów.

Nauczyciele S.O.S.
przy PZNr10SME Kęty

 


S.O.S. LO Kęty zwycięzcą Turnieju Wojewódzkiego w Małopolsce.
(Aktualizacja: 27.10.2015)

   W dniach 22-23.10.2015r. w Krakowie odbył się Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W zawodach wzięli udział uczniowie klas I,_II,_III_szkół gimnazjalnych biorących udział w programie S.O.S. oraz klasy I-sze S.O.S. LO Kęty.
  
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: klasy I_i_II_gimnazjum oraz III_gimnazjum i_I_liceum. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie z S.O.S. w Andrychowie, w Bieczu oraz Kęckim Gimnazjum.  W pierwszym dniu rozgrywek pokonaliśmy młodszych kolegów z Kęt_2:0 oraz uzyskaliśmy wynik remisowy_1:1 z Gimnazjum w Andrychowie.
   Na zakończenie turnieju wygraliśmy z Gimnazjum w Bieczu_2:0. W innych spotkaniach Andrychów odniósł zwycięstwa_2:0, a_S.O.S._Biecz pokonał Gimnazjum Kęty_2:0. Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii klasy III_gimnazjum i_I_liceum:

I m. - S.O.S. LO Kęty
II m. - S.O.S. Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie
III m. - S.O.S. Gimnazjum w Bieczu
IV m. - S.O.S. ZSG Nr 2 w Kętach

Nagrody indywidualne dla uczniów naszej szkoły:

Wojciech Gruszka – najlepiej przyjmujący,

Piotr Droździk -  MVP Turnieju.

Reprezentacja S.O.S. LO Kęty: Wojciech_Gruszka, Piotr_Droździk, Seweryn_Zdrada, Mateusz_Gutt, Marcel_Pustelnik, Kacper_Kawończyk, Sebastian_Urbański, Damian_Piwowar, Kamil_Wojewodzic, Mateusz_Bujarek, Artur_Swakoń.

Trenerem zespołu jest Marek Błasiak.


 


S.O.S.  LO Kęty przygotowuje się do nowego sezonu.
(Aktualizacja: 18.09.2015)

W ramach przygotowań do nowego sezonu Siatkarski Ośrodek Szkolny LO Kęty wziął udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezesa BBTS  Bielsko Biała. Zawody rozegrane zostały w dniach 11-12.09.2015 roku. Cztery zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach: kadet i junior. W pierwszym dniu nasze zespoły zmierzyły się z gospodarzami turnieju zespołem BBTS Bielsko Biała. Kadeci wygrali swoje spotkanie 3:1 a juniorzy odnieśli zwycięstwo 3:0.

Czytaj więcej...

 


 S.O.S. LO „Kopernik” na obozie w Kołobrzegu
(Aktualizacja: 18.09.2015)

   Przygotowania do nowego sezonu rozgrywek UMKS „Kęczanin” S.O.S. LO Kęty rozpoczął od zgrupowania, które miało miejsce w dniach 01-14.08.2015r. w Kołobrzegu. W obozie wzięli udział zawodnicy UMKS Kęczanin oraz uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Powiatowym Zespole Nr 10 SME im. M. Kopernika w Kętach. Łącznie w wyjeździe uczestniczyło 80 osób. Treningi ukierunkowane były na poprawę motoryczności, techniki oraz taktyki gry. Turnieje małych gier sprzyjały rywalizacji wewnątrz zespołów, a czas spędzony poza salą na plaży, w morzu oraz na zwiedzaniu miasta Kołobrzeg na integracji grupy. Rozegrano szereg meczy kontrolnych z zespołami przebywającymi w tym czasie na zgrupowaniach m.in. z Katowic, Ozorkowa czy Piątek. Wszyscy podkreślają miłą atmosferę która panowała podczas obozu sportowo-rekreacyjnego i już dziś potwierdzają chęć wyjazdu w przyszłym roku.

Andrzej Dźwigoń
Maciej Gruszka