Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kęty

Aktualności S.O.S. 2013/2014

XII Turniej Piłki Siatkowej "Kopernik" dla Szkół Gimnazjalnych.
(Aktualizacja: 09.04.2014)

    W PZ Nr 10 SME im. Mikołaja Kopernika w Kętach rozegrana została już XII_edycja Turnieju Piłki Siatkowej „Kopernik”.  Od trzech lat turniej jest również promocją Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Liceum Ogólnokształcącym w naszej szkole.
  
W rozgrywkach które odbyły się w dniach 28-29.04.2014r. na salach PZNr10 uczestniczyło łącznie 180_zawodników podzielonych na 27_zespołów w kategorii dziewcząt oraz 22_zespoły w kategorii chłopców. Uczestnikami turnieju byli reprezentanci 19_gimnazjów z różnych powiatów z województwa małopolskiego i śląskiego.
   Rozgrywki w grupach były prowadzone systemem „każdy z każdym”, a od ćwierćfinałów systemem pucharowym. Rolę sędziów pełnili uczniowie klasy I_LO Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
  
Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzono również najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Zobacz klasyfikację końcową.

 


Z A P R O S Z E N I E   N A   T U R N I E J   P R O M O C Y J N Y

Dyrekcja Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im._Mikołaja_Kopernika w Kętach serdecznie zaprasza na XII_Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych_"KOPERNIK",
który odbędzie się w dniach 28 i 29.04.2014r.

ZAPROSZENIE

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

 


Brązowy medal "Kopernika"!
(Aktualizacja: 21.03.2014)

   W dniu 17.03.2014 w hali MOSiR  w Nowym Sączu odbył się Finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców. W zawodach startowały szkoły ponadgimnazjalne, które zajęły pierwsze miejsca w swoich rejonach. Poszczególne rejony reprezentowali: miasto Kraków-II_LO im._Sobieskiego, powiaty: nowotarski- LO_Myślenice, limanowski- LO_Grybów, wielicki- LO_Niepołomice, tarnowski- LO_Tarnów, chrzanowski- PZNr10_S.O.S._Kęty

 Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach:

Grupa A

Grupa B

1. Pz nr10 SOS Kęty

1. LO Kraków

2. LO Niepołomice

2. LO Grybów

3. LO Tarnów

3. LO Myślenice

Z każdej z grup wychodziły po dwa najlepsze  zespoły które tworzyły nową grupę i grały systemem  „każdy z każdym” z zaliczeniem meczu z zespołem z którym był w grupie na początku rozgrywek. Zespoły które zajęły 3_miejsca w grupach grały o V_miejsce w turnieju.

PZNr10SME  zajął 1_miejsce w grupie wygrywając dwa mecze po 2-1 i awansował do ścisłego finału, następnie przegrał po zaciętej walce 1-2 z LO Grybów i 0-2 z LO Kraków  w walce o złoty medal ostatecznie zdobywając brąz.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce i złoty medal LO im. Sobieskiego Kraków
II miejsce i srebrny medal LO Grybów
III miejsce i medal brązowy PZ nr 10 SOS Kęty

Naszą szkołę reprezentowali: Gandyk Wojciech III_LO, Saduś Mateusz III_LO, Osierda Kamil III_LO, Moch Konrad III_LO, Iwaszko Krystian II_c, Kasolik Bartosz III_LO, Patryk Kołodziej III_LO, Puchała Adrian I_LO, Wożniczka Jakub I_LO, Tatara Łukasz I_LO, Szłapa Adrian I_LO ,Palkij Konrad I_LO ,Wątroba Bartosz I_LO, Przybycień Kamil I_LO , Nycz Konrad I_LO, Rokowski Wiktor I_LO objęci szkoleniem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod opieką p._Andrzeja_Dźwigonia i p._Macieja_Gruszki.

IV miejsce LO Tarnów
V miejsce LO Myślenice
VI miejsce LO Niepołomice

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 


Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
"Kopernik" znów
najlepszy!!!

(Aktualizacja: 14.03.2014)

   W dniach 04-05.03.2014 na hali OSiR w Kętach odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Organizatorem był  PZNr10 Kęty "Kopernik". W zawodach startowały szkoły ponadgimnazjalne z Powiatu Oświęcimskiego.

Oto wyniki:

Kategoria chłopców  04.03.2013

I miejsce: PZ Nr 10 I S.O.S. im. M. Kopernika

Skład: Gandyk Wojciech III_LO, Saduś Mateusz III_LO, Osierda Kamil III_LO, Moch Konrad III_LO, Iwaszko Krystian II_c, Kasolik Bartosz III_LO, Patryk Kołodziej  III_LO, Puchała Adrian I_LO, Woźniczka Jakub  I_LO, Tatara  Łukasz I_LO, Szłapa Adrian, Palkij Konrad, Wątroba Bartosz I_LO, Przybycień Kamil I_LO

Trener: p. Marek Błasiak


II miejsce PZ Nr 1 Oświęcim
III miejsce PZ Nr 2 Oświęcim
IV miejsce PZ Nr 6 Brzeszcze

Zwycięstwo dało zespołowi awans do zawodów rejonowych!

  

Kategoria dziewcząt 05.03.2014

I miejsce - PZ Nr 1 Oświęcim
II miejsce - PZ Nr 10 im. M. Kopernika

Skład: Matyszkowicz Magdalena III_LO, Gawęda Klaudia III_LO, Kolasa Agnieszka III_LO, Stramecka Sylwia II_g, Szlendak Katarzyna I_LO, Piłat Kamila I_LO, Balon Karolina I_LO, Lidia Konior I_gw, Klaudia Kotlarska I_gw, Mariola Koczur III_LO

Trener: p. Andrzej Dźwigoń, p. Maciej Gruszka

III miejsce – PZ Nr 2 Oświęcim

Zawody Powiatowe Licealiady Rejonowej w kategorii chłopców organizował kęcki "Kopernik" a w kategorii dziewcząt oświęcimski "Konarski".
Zawody chłopców odbyły się na hali OSiR w Kętach w dniu 12.03.2014. W turnieju brali udział przedstawiciele powiatów:
   oświęcimskiego (PZNr 10 Kęty),
   wadowickiego (ZS Nr 1 Andrychów),
   olkuskiego ( ZS Nr3 Olkusz).

Turniej przeprowadzony został systemem "każdy z każdym".

PZNr 10 Kęty – ZS Nr 3 Olkusz 2:0
ZS Nr 3 Olkusz – ZS Nr 1 Andrychów 2:0
PZNr 10 Kęty – ZS Nr 1 Andrychów 2:1

Mistrzem rejonu został PZ nr 10 Kęty

II miejsce ZS Nr 1 Andrychów
III miejsce ZS Nr 3 Olkusz      

 "Kopernik" uzyskał awans do Finału Małopolskiej Licealiady w Nowym Sączu (17.03.2014) 

 Życzymy dalszych sukcesów !

 


S.O.S. LO Kęty w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

(Aktualizacja: 04.03.2014)

   W dniach 14.02-16.02.2014r. w Andrychowie rozegrany został Finałowy Turniej o Mistrzostwo Małopolski Juniorów. W turnieju tym uczestniczyło 6 zespołów,po 3 najlepsze drużyny z małopolski zachodniej i wschodniej wyłonione w rundzie zasadniczej rozgrywek. Do finałów wojewódzkich z małopolski wschodniej awans uzyskały drużyny LKS Bobowa, MKS Ryglice oraz GKPS Gorlice, a z małopolski zachodniej gospodarz turnieju MKS Andrychów, WKS Wawel Kraków oraz uczniowie S.O.S. LO Kęty, którzy reprezentowali UMKS Kęczanin Kęty.
  
W wyniku przeprowadzonych rozgrywek  Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Kęczanin w składzie z uczniami S.O.S. LO Kęty zdobył brązowy medal ustępując gospodarzom MKS Andrychów-medal złoty oraz WKS Wawel  Kraków-medal srebrny.

   W ślady swoich starszych kolegów poszli uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego  S.O.S. w Kętach, którzy w finałowych rozgrywkach województwa małopolskiego rozgrywanych w dniach 21.02–23.02.2014r.  w Kętach zajęli również III miejsce. Medale, puchary oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczał były reprezentant Polski w siatkówce Marcin Prus. Dziękujemy.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Małopolski w kategorii kadetów:

I m – Dunajec MPW Nowy Sącz
II m – KS Dalin Myślenice
III m –UMKS Kęczanin S.O.S. LO Kęty

   Medaliści mistrzostw województwa małopolskiego uzyskali awans do Ćwierćfinałów  Mistrzostw  Polski w rozgrywkach młodzieżowych.

GRATULUJEMY, ŻYCZYMY POWODZENIA WDALSZYCH ROZGRYWKACH !!!

 


Sportowe ferie w S.O.S. LO Kęty
(Aktualizacja: 13.02.2014)

   W pierwszym tygodniu ferii w dniach 03.02–08.02.2014r. 30 uczniów S.O.S. Liceum Ogólnokształcącego PZNr10SME im. M. Kopernika w Kętach przy współpracy Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Kęczanin” oraz Gminy Kęty uczestniczyło w tygodniowym zgrupowaniu.

   Zajęcia odbywały się na siłowni, sali szkolnej PZNr10 oraz na hali OSiR w Kętach. Celem zajęć było przygotowanie zawodników do Finałów Wojewódzkich w kategoriach junior i kadet do których S.O.S. w Kętach uzyskał awans zajmując III miejsce w grupie 2 rozgrywek juniorów oraz wygrywając grupę w kategorii kadetów.

   Harmonogram zajęć obejmował trzy treningi dziennie–prewencja, kształtowanie sprawności motorycznej na siłowni oraz doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych. Nie zapomniano też o regeneracyjnym posiłku dla młodzieży. Na zakończenie obozu uczestnicy mogli odnowić swe siły korzystając z basenu i sauny. Zaangażowanie ćwiczących i ich wykonana praca pozwala z nadziejami patrzeć na zbliżające się finały rozgrywek.

Maciej Gruszka, Andrzej Dźwigoń, Marek Błasiak
(S.O.S. LO PZNr10SME Kęty)

 


Turniej S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego Spała 2013 - zakończony!
(Aktualizacja: 28.11.2013)


    W dniach 24-25.11.2013r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbył się Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego „Południe”- Turniej Regionalny. W turnieju tym wystąpiły  zespoły  reprezentujące  województwa: łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie. Małopolskę reprezentowali uczniowie naszej szkoły z klasy I LO i III LO.

Drużyna klasy I LO w swojej kategorii zajęła III miejsce.

Skład zespołu: Dźwigoń Zygmunt, Nycz Konrad, Pająk Bartłomiej, Palkij Konrad, Przybycień Kamil, Nykiel Tomasz, Puchała Adrian, Szłapa Adrian, Tatara Łukasz, Wątroba Bartosz, Rokowski Wiktor, Woźniczka Jakub, Wyrobek Łukasz.
Trener: Andrzej Dźwigoń

Drużyna klasy III LO w swojej kategorii zajęła IV miejsce.

Sład zespołu: Borak Przemysław, Gandyk Wojciech, Handzlik Dawid, KasolikBartosz, Kołodziej Patryk, Moch Konrad,  Osierda Kamil, Saduś Mateusz. W drużynie trzeciej klasy występowali uczniowie I LO: Gaweł Sebastian, Krupa Kamil, Kowalczyk Kamil, Sikorski Karol, Nykiel Tomasz.
Trener: Maciej Gruszka

Gratulacje !!!
Życzymy dalszych sukcesów.

 
TABELA WYNIKÓW

           

wynik meczu

wyniki setów

godz

numer

sektor

sędzia

zespoły

zespoły

set I

set II

set III

meczu

meczu

A

B

A

B

A

B

A

B

A

B

24.11.2013

18:00

1

A-gim

podkarpacie

łódzkie

świętokrzyskie

0

3

13

25

23

25

20

25

18:00

2

B-mie

małopolskie

łódzkie

świętokrzyskie

3

0

16

25

19

25

24

26

18:00

3

C-lic

podkarpacie

łódzkie

świętokrzyskie

1

2

18

25

25

18

23

25

19:15

4

A-gim

świętokrzyskie

podkarpackie

małopolskie

1

2

25

20

14

25

24

26

19:15

5

B-mie

łódzkie

podkarpackie

małopolskie

2

1

16

25

25

8

25

115

19:15

6

C-lic

świętokrzyskie

podkarpackie

małopolskie

3

0

25

21

25

12

25

23

25.11.2013

09:00

7

A-gim

podkarpacie

łódzkie

małopolskie

0

3

17

25

22

25

15

25

09:00

8

B-mie

małopolskie

świętokrzyskie

podkarpackie

1

2

13

25

25

17

14

25

09:00

9

C-lic

świętokrzyskie

łódzkie

małopolskie

3

0

25

19

25

13

25

11

10:15

10

A-gim

małopolskie

świętokrzyskie

podkarpackie

3

0

25

23

25

22

25

10

10:15

11

B-mie

podkarpacie

łódzkie

małopolskie

2

1

25

19

25

21

17

25

10:15

12

C-lic

łódzkie

świętokrzyskie

podkarpackie

1

2

21

25

25

20

20

25

11:30

13

A-gim

podkarpacie

małopolskie

świętokrzyskie

1

2

19

25

16

25

22

25

11:30

14

B-mie

świętokrzyskie

łódzkie

podkarpackie

1

2

18

25

8

25

25

15

11:30

15

C-lic

małopolskie

łódzkie

podkarpackie

2

1

22

25

30

28

25

23

12:45

16

A-gim

małopolskie

łódzkie

podkarpackie

2

1

15

25

25

10

25

14

12:45

17

B-mie

łódzkie

małopolskie

świętokrzyskie

2

1

18

25

25

20

25

23

12:45

18

C-lic

łódzkie

małopolskie

świętokrzyskie

1

2

25

22

14

25

21

25

  


Wyjazd na Turniej S.O.S. - Spała 2013
(Aktualizacja: 19.11.2013)

   W dniach 24-25.11.2013  w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale  odbędzie się Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych „Południe”. W turnieju tym wystąpią  zawodnicy z kilku województw. Małopolskę będą reprezentować uczniowie naszej szkoły z klasy I LO i III LO.

Życzymy powodzenia!

 


Nauczyciele naszej szkoły na szkoleniu S.O.S. w Szczyrku
(Aktualizacja:  26.09.2013)

  W dniach 22-23 września br. nauczyciele naszej szkoły p. Maciej Gruszka i p. Andrzej Dźwigoń brali udział w Ogólnopolskim Szkoleniu S.O.S. w "Orlim Gnieździe" w Szczyrku.


Nowi uczniowie LO S.O.S. Kęty
(Aktualizacja: wrzesień 2013)

Uczniowie z klasy I LO wcieleni do S.O.S.: 

Dźwigoń Zygmunt    
Gaweł Sebastian
Janik Paweł
Kowalczyk Kamil
Krupa Kamil
Nycz Konrad

Nykiel Tomasz
Pająk Bartłomiej    
Palkij Konrad
Przybycień Kamil
Puchała Adrian
Rokowski Wiktor
Sikorski Karol
Szłapa Adrian
Tatara Łukasz
Wątroba Bartosz
Woźniczka Jakub
Wyrobek Łukasz

 


I Ogólnopolski Turniej S.O.S. w Kielcach (11-12.12.2012r.)

   Drużyny z LO S.O.S. Kęty pod opieką p. Macieja Gruszki i p. Andrzeja Dźwigonia zajęły IV i VI miejsce.
GRATULUJEMY!!!